200 тонн шишок зібрали житомирські лісівники за 1,5 місяця

200 тонн шишок зібрали житомирські лісівники за 1,5 місяця

Планують виростити понад 330 мільйонів сіянців.

Майже 200 тонн шишок сосни та ялини зібрали лісівники області з початку року, з яких планують виростити понад 330 мільйонів сіянців. Про це повідомила прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.

За інформацією прес-служби, нині 85 тонн уже перероблено і отримано майже 800 кг насіння хвойних порід.

“Найбільше шишок зібрали в Овруцькому, Городницькому, Баранівському та Словечанському лісгоспах. Насіння сосни, ялини та модрини збирають з січня по березень. Справа ця досить клопітка. Адже спочатку необхідно зібрати шишки, потім їх висушити і в спеціальних барабанах витрусити насінинки-крилатки. Потім насіння очищують і в насіннєсховищах зберігають до весни, поки настане час висівання”, – йдеться у повідомленні.

Як розповів перший заступник начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Ільїн, шишки повинні мати форму і колір, який властивий шишкам сосни звичайної останнього року дозрівання. Період переробки буде тривати до середини березня, після чого контрольний зразок від заготовленої партії насіння буде відправлено на Вінницьку лісонасінневу лабораторію для визначення кондиційності насіння, класу якості та наявності хвороб.

До слова, з однієї середньої шишки сосни звичайної можна добути від 12 до 22 насінин, із яких лише дві третини – життєздатні, а решта – пусте насіння. А зі 100 кілограмів шишок можна отримати лише трішки більше 1 кг насіння.

Нагадаємо, військові погрожують лісівникам затриманнями та прокуратурою. Депутат за змовою з лісівниками вирізав лісу на понад 3 мільйона.

Leave a Comment