Військові погрожують лісівникам затриманнями та прокуратурою

Командир військової частини, яка дислокується на території Чуднівського району, попередив керівництво військового лісгоспу, що надалі проведення всіх лісогосподарських заходів на території Чуднівського лісництва ДП «Житомирський військовий лісгосп» необхідно погоджувати з командуванням військової частини, позаяк саме вона є постійним землекористувачем земель, на яких розміщене Чуднівське лісництво. В іншому випадку працівники лісництва будуть затримані та доправлені до військової прокуратури. Мовляв, для проведення такої діяльності у лісгоспа немає дозволу головного управління майна та ресурсів Міноборони. Відповідний лист полковника Олександра Федоренка, адресований 2 лютого керівнику лісгоспу Василю Зарічному, є у розпорядженні редакції.

«Враховуючи, що використання лісових ресурсів на землях оборони знаходяться в постійному користуванні військової частини А2365 здійснювало державне підприємство «Житомирський військовий лісгосп», який виведений зі складу Міністерства оборони України та переданий до сфери управління Держлісагенства, яке не має відношення до Міністерства оборони, тому проведення господарських заходів на землях Міноборони в Чуднівському військовому лісництві можливе тільки за умови надання дозволу головного управління майна та ресурсів Міністерства оборони України. З метою запобігання вчиненню незаконних дій працівниками Чуднівського військового лісництва прошу всі лісогосподарські заходи погоджувати з командуванням військової частини А2365, як з постійним землекористувачем», – йдеться у листі командира.

Лісівники ж небезпідставно стверджують: військова частина є постійним землекористувачем, а лісокористувачем є лісгосп! І саме він уповноважений на ведення лісового господарства на цих землях.

У Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства пояснили, що державне підприємство «Житомирський військовий лісгосп» було створене згідно з наказом Міністра оборони України в 2009 році з метою ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання та відтворення лісових ресурсів. У 2013 році Кабінет Міністрів України дійшов висновку, що задля збереження, примноження та  раціонального використання лісових ресурсів держави, всі ліси мають підпорядковуватися одному відомству.

Позаяк ефективно проводити лісогосподарські заходи, особливо охорону та відтворення лісу в Міністерства оборони не було ні можливостей, ні кваліфікованих кадрів, у вересні 2013 року Кабінет Міністрів України видав розпорядження №773-р «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів». Відповідно до цього документу державне підприємство «Житомирський військовий лісгосп» прийнято до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України.

Впродовж трьох років в лісгосп вів свою господарсько-фінансову діяльність у відповідності до Статуту підприємства та керуючись Проектом організації та розвитку лісового господарства (матеріали лісовпорядкування), затвердженим Українським державним проектним лісовпорядним виробничим об’єднанням та погодженим (!) Міністерством оборони України. Тобто безперешкодно проводив усі лісогосподарські заходи, визначені Статутом підприємства.

Однак, на початку 2017 року командир військової частини А2365 попередив керівництво військового лісгоспу, що надалі проведення всіх лісогосподарських заходів на території Чуднівського лісництва ДП «Житомирський військовий лісгосп»  необхідно погоджувати з командуванням військової частини, позаяк саме вона є постійним землекористувачем земель, на яких розміщене Чуднівське лісництво. В іншому випадку працівники лісництва будуть затримані та доправлені до військової прокуратури.

Варто зауважити, що Лісовий Кодекс України дає вичерпну відповідь, як виходити з ситуації, коли державне лісогосподарське підприємство не має державних актів на землю: «До одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування.»(П. 5  Прикінцевих положень).

«Конфліктна ситуація, яка виникла, як кажуть, на рівному місці, всерйоз шкодить ритмічній роботі лісогосподарського підприємства, яке в своєму штаті має півтори сотні працівників. Яке за минулий рік сплатило 8,4 мільйона гривень податків, зборів та єдиного соціального внеску. Під загрозою, до речі, проведення лісокультурної кампанії. Найцікавішим є факт, що до військового лісгоспу впродовж трьох років з моменту передачі з боку військових частин не було ніяких претензій. Тепер же вони раптом з’явилися. Все це дуже скидається на те, що хтось тут смикає за якісь мотузочки…», – прокоментував ситуацію тимчасово виконуючий обов’язки директора лісгоспу Василь Зарічний.

Нагадаємо, житомирські лісівники порахували, скільки виростили сіянців. Спеціально створені комісії підрахували, що в лісгоспах вирощено понад 32 мільйони стандартних  сіянців хвойних порід, 8,5 мільйона –  листяних  та 382  тисячі  – чагарникових.  Левову частку  в загальній кількості займають сосна та дуб,  решта –   ялина, модрина, ясен, береза вільха тощо. Як в області обирали кращих юних лісівників (ВІДЕО).

.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *