Понад 100 людей під Новоградом майже годину перекривали дорогу

Біля села Перемога, що у Новоград-Волинському районі, 19 червня понад 100 людей перекривали трасу Київ-Чоп. За інформацією прес-служби міської ради, основна вимога мітингувальників – припинити забруднення річок Хомора та Случ Понінківською картонно-паперовою фабрикою.

«Протягом декількох років триває переписка посадових осіб міської та районних рад щодо вжиття заходів з недопущення забруднень «водоносних артерій», що забезпечують водою кілька населених пунктів, в тому числі і Новоград-Волинський. Проте численні звернення не дають результатів. Саме це й спонукало людей вдатись до кардинальних дій», – розповіли у прес-службі.

Понад 100 осіб, що вирішили привернути увагу центральних органів влади, протягом 45 хвилин пересувались пішохідним переходом в районі населеного пункту Перемога не даючи змогу проїхати автомобільному транспорту. За попередніми даними, внаслідок акції утворились кілометрові затори в обидва напрямки автотраси. В ході акції незадоволені водії вступали в емоційні дискусії з учасниками акції. Пропустили мітингувальники лише військову колону з пальним.

“Координатори акції підготували звернення щодо екологічного стану басейну річки Случ на ім’я Президента України, Прем’єр-мініста України та Генерального прокурора України з наступними вимогами. Вони вимагають вжити необхідних заходів щодо тимчасового припинення діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» в Хмельницькій області до встановлення нових очисних споруд від забруднюючих хімічних речовин. Провести перевірки інших підприємств на території Хмельницької області, які за своїми технологічними умовами виробництва можуть забруднювати навколишнє природне середовище та вжити необхідних заходів до припинення такого забруднення. А також зобов’язати відповідні компетентні органи постійно проводити моніторинг поверхневих вод річок Хомора на кордоні із Житомирською областю і несанкціонованих місць скиду з очисних споруд ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» на території Полонського району Хмельницької області, з висвітленням результатів лабораторних досліджень, в тому числі в засобах масової інформації”, – додали у міській раді.

В разі не вжиття вищезазначених вище заходів активісти кажуть, що будуть змушені вдатися до більш кардинальних та масових дій.

      Нагадаємо, жителі Баранівки закликають «моніторити» кожен скид у Случ та Хомору. Риба у річці Хомора гине через очисні споруди картонно-паперової фабрики. У річку Хомора нечистоти потрапляють із сусідньої області.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *