-
Чи будуть житомиряни переходити на ID-паспорти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ) - 12/01/2016
-
Житомирська відлига у 20 фотографіях - 12/01/2016
-
Рашистські обстріли у Житомирському районі обійшлися без жертв, ‒ голова ОВА Бунечко - 3 hours ago
-
Ворог завдав 2 ракетні удари по території Житомирського району, ‒ ОВА - 6 hours ago
-
Житомирські комунальники заплатять 465 тисяч за перевезення будівельних матеріалів - 8 hours ago
-
Лише 38% житомирських школярів навчатимуться очно, ‒ міськрада - 1 day ago
-
Житомирська міськрада оголосила понад мільйонний тендер на видалення сухих дерев - 1 day ago
-
Стало відомо, хто виконуватиме обов’язки директора «Житомирводоканалу» - 12/08/2022
-
Опалювальний сезон у Бердичеві ледь не опинився на межі зриву - 12/08/2022
-
У Житомирі приберуть майже 1,5 га стихійного сміттєзвалища у центрі міста - 12/08/2022
-
Міські лікарні Житомира отримали термінали «Starlink» - 12/08/2022
-
Жителя Житомирського району підозрюють у шахрайстві з військовим спорядженням - 11/08/2022
Програма медичних гарантій: понад 151 млн грн отримали лікарні Житомирської області за квітень
Гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту.
151,3 млн грн виплатила НСЗУ 51-му медичному закладу Житомирщини, які надають екстрену та спеціалізовану допомогу за квітень в межах Програми медичних гарантій. Про це повідомила пресслужба Національної служби здоров’я України. Відтепер лікарні щомісяця отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту.
“У Житомирській області найбільші суми нарахувань за контрактом з НСЗУ з комунальних закладів отримали Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського – 18,2 млн грн, Житомирський обласний онкологічний диспансер – 11,6 млн грн та Лікарня №1 Житомирської міської ради – 11,5 млн грн”, – йдеться у повідомленні.
Умовою фінансування є надання закладами електронної звітності. Кожна надана послуга, кожна консультація фіксується в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).
“Національна служба здоров’я – надійний фінансовий партнер медичних закладів. Ми в повному обсязі і вчасно платимо закладу за надані послуги пацієнтам. І ця фінансова стабільність працює в інтересах пацієнта. Це стосується і первинки, і програми “Доступні ліки”, а з 1 квітня – і спеціалізованої допомоги. НСЗУ підтримує збільшення обсягу коштів на систему охорони здоров’я. Проте, виступає за раціональне використання наявних ресурсів. Для того, щоб пацієнти могли отримати якіснішу допомогу. А ефективні лікарні – більше коштів. Кожна гривня бюджету Програми медичних гарантій працюватиме на пацієнта”, – розповіла очільниця НСЗУ Оксана Мовчан.
Бюджет Програми медгарантій 72 млрд грн. Близько тисячі закладів охорони здоров’я матимуть фінансування від НСЗУ в 2020 році у межах ПМГ-2020 більше, ніж було за субвенцією 2019 року. Наприклад, бюджет Житомирської лікарні №1 144 млн грн, що на 87 млн більше минулорічної субвенції.
Варто зауважити, з 1 квітня пацієнт вільно обирає лікарню та лікаря не лише на первинці, а і для спеціалізованої допомоги. На вибір пацієнта не впливає ані реєстрація, ані форма власності закладу. Головна умова вибору – контракт лікарні з НСЗУ.
Програма медичних гарантій – це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Скористатися ними може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадянства.
Нагадаємо, лікарні області отримають 1,46 млрд грн протягом року, а пацієнти – перелік гарантованих медичних послуг і вільний вибір лікаря. Безоплатні медичні послуги доступні в лікарнях, що уклали договори із НСЗУ по кожній області та перелік лікарень за областями, які визначено опорними у боротьбі з коронавірусом можна знайти на дешборді НСЗУ за посиланням: https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/smd-contracts