Прокуратура вимагає, щоб “садівники” повернули ділянки на березі річки, які отримали від РДА 9 років тому

Прокуратура вимагає, щоб “садівники” повернули ділянки на березі річки, які отримали від РДА 9 років тому

Новоград-Волинський район.

Новоград-Волинська місцева прокуратура наполягає на витребуванні земельних ділянок водного фонду вартістю майже 460 тис. грн з незаконного володіння приватних осіб. Про це повідомила пресслужба відомства.

“Новоград-Волинською місцевою прокуратурою в інтересах держави заявлено три позови про визнання незаконними та скасування розпоряджень Новоград-Волинської райдержадміністрації та витребування земельних ділянок водного фонду вартістю 459 тис. грн з незаконного володіння фізичних осіб.

Наразі Новоград-Волинським міжрайонним судом за позовами прокурора відкрито провадження. За результатами здійснення моніторингу щодо цільового використання земель водного фонду місцевою прокуратурою встановлено порушення чинного законодавства”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у прибережній захисній смузі річки Чорна поблизу села Ужачин Новоград-Волинського району розташовані три окремі ділянки, огороджені дерев’яними парканами (на двох з них споруджені будинки), які обмежують доступ місцевим жителям до загального водокористування, що є порушенням вимог Водного кодексу України.

Подальшим вивченням порушення встановлено, що у жовтні-грудні 2011 року розпорядженням голови Новоград-Волинської райдержадміністрації  затверджено проект землеустрою щодо відведення у власність трьом місцевим жителям земельних ділянок (по 0,12 га кожна) для ведення садівництва на території Новороманівської сільської ради за межами населеного пункту с. Ужачин, загальною вартістю 459 тис. грн. Таке розпорядження суперечить нормам Земельного та Водного кодексам України, оскільки землі водного фонду належать до земель державної власності, які не можуть передаватися у приватну власність, зокрема, для ведення садівництва.

Нагадаємо, у Новограді продадуть за копійки елітні земельні ділянки на березі річки Случ. Дружина і сестра депутатів безкоштовно отримали земельні ділянки на березі річки Случ.

Leave a Comment