Рабство на Житомирщині: групу осіб підозрюють у торгівлі людьми та їх примусовому утриманні

На Житомирщині прокуратура спільно із правоохоронцями викрила групу осіб, яких підозрюють у торгівлі людьми та примусовому утриманні 7 чоловік протягом тривалого часу. Про це повідомила пресслужба прокуратри. У середу, 15 січня, під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області слідчими СУ, співробітниками управління карного розшуку ГУНП в області та територіального підрозділу Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції України, у межах досудового розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми) КК України проведено ряд санкціонованих обшуків у місцях можливого утримання громадян.

“У ході проведених слідчих дій в одній із будівель, яку займають фігуранти кримінального провадження, виявлено 6 осіб, один з них громадянин іншої держави (Білорусь), яких протягом тривалого часу примусово утримували з метою трудової експлуатації у неналежних умовах проживання та харчування.

Установлено, що четверо осіб на території Олевського та Ємільчинського  районів організували переховування людей, попередньо їх завербувавши та  використовуючи на різних роботах. До того ж, у насильно утримуваних семи осіб були відібрані особисті документи.

Утримувалися чоловіки, віком від 20 до 50 років, окремі з них мали інвалідність. При поводженні з людьми застосовували насильство для подавляння їх волі, залучали інших осіб для контролю їх переміщення, забороняли залишати місця так званого «проживання» та «роботи», незаконними діями припиняли спроби супротиву.

Також, у побутових приміщеннях, в ході обшуків виявлено холодну вогнепальну нарізну зброю, боєприпаси, вибухівку”, – йдеться у повідомленні.

Наразі чотрирьох осіб затримали у порядку ст. 208 КПК України. Двом з них повідомили про підозру у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 149 КК України (організація вербування, переміщення, переховування людей з метою трудової експлуатації з використанням примусу, обману, матеріальної залежності потерпілого, його уразливого стану із застосуванням насильства, що не є небезпечним для життя та здоров’я, вчинених за попередньою змовою групою осіб). Також вирішується питання про застосування запобіжних заходів до усіх затриманих.

До слова, санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, на Малинщині чотирьох пакистанців утримували в рабстві. Киянам, які катували житомирянина та забрали його авто, «світить» по 12 років тюрми.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *