Рятувальники розповіли, чому житомирські висотки у небезпеці

Рятувальники розповіли, чому житомирські висотки у небезпеці

Результати перевірок пожежної безпеки.

У Житомирі рятувальники перевірили висотки на Богунії. Жоден із будинків не відповідає усім вимогам правил пожежної безпеки. Про це повідомила прес-служба управління ДСНС України у Житомирській області. 

“13 березня проінспектовано два будинки ТОВ КК «ДОМКОМ Житомир» по вул. Проспект Миру, 11 та 34 і висотка, що підпорядкована ОСББ Агат-Житомир за адресою вул. Проспект Миру, 21. Жоден із будинків не відповідає усім вимогам правил пожежної безпеки. Зокрема, у першій 14-поверхівці системи димовидалення та підпору повітря знаходяться у непридатному стані, автоматична пожежна сигналізація не працює. Ще одна досить суттєва проблема – самовільне перепланування приміщень загального користування, в результаті чого сходові клітини заблоковано для евакуації. Мешканці самостійно облаштовують тамбури, закриваючи вільний доступ до пожежних кранів-комплектів, ставлять величезні ящики на сходових клітинах біля виходів. Пожежні крани на поверхах не укомплектовані пожежними рукавами та стволами. У випадку виникнення пожежі згадані порушення не дозволять своєчасно виявити осередок загоряння, сприятимуть поширенню вогню, створять перешкоди для безпечної евакуації людей та заважатимуть ліквідації пожежі на ранній стадії. В наступних двох будинках підвищеної поверховості ситуація дещо краща, проте інспекторський склад виявив і там достатньо порушень”, – йдеться у поввідомленні. 

АКрім того, рятувальники одночасно з перевіркою провели профілактично-роз’яснювальну роботу.

“За результатами перевірок вручатимуться обов’язкові для виконання приписи з термінами усунення порушень. На жаль, навіть не зважаючи на неодноразові приписи проблеми з пожежною безпекою будинків підвищеної поверховості не вирішуються роками. Безпосередніми заручниками такої ситуації стають люди, які проживають в них”, – додали в управлінні. 

Варто зазначити, що в нашій області нараховується 18 будинків підвищенної поверховості і всі вони розташовані безпосередньо в Житомирі.

Нагадаємо, житомирські рятувальники розповіли про свої будні. Відбувся Чемпіонат «Найсильніший пожежний-рятувальник Житомирщини».

 

Leave a Comment