СБУ оголосила підозру у корупції майже половині інспекторів митниці

СБУ оголосила підозру у корупції майже половині інспекторів митниці

Занижували розмір платежів під час розмитнення автівок.

Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань ліквідували оголосили підозру у корупції 5 головним інспекторам митного посту. Це майже половина митників, які працювали на зміні. Про це повідомила пресгрупа СБУ.

«Як свідчать матеріали розслідування, протиправна діяльність чиновників призвела до збитків державі щонайменше на 3,5 млн грн. За даними слідства, посадовці займалися махінаціями при митному оформленні вантажних автомобілів. Зокрема, вони занижували розмір платежів під час розмитнення автівок, які імпортували з ЄС», ‒ йдеться у повідомленні.

«Схема» працювала завдяки комерційній фірмі, що займається імпортом. Фірма надавала митникам підроблені іноземні технічні паспорти з виправленими датами виробництва та першої реєстрації вантажівок. Через такі маніпуляції автомобілі «молодшали», а обов’язкові митні платежі до держбюджету кардинально зменшувалися.

У СБУ стверджують, що митники «не помічали» цих порушень та не здійснювали належну перевірку поданих до розмитнення документів.

У ході досудового розслідування задокументовано ввезення та оформлення в режимі «імпорт», а потім продаж доброчесним покупцям більше ніж двох десятків вантажних автомобілів.

Правоохоронці продовжують перевіряти причетність інших службових осіб митниці до корупційної схеми і проводять відповідні слідчі дії на митному посту, який фігурує у злочинній схемі. Вилучаються документація та електронні носії інформації, що можуть містити докази протиправної діяльності.

Нагадаємо, що СБУ викрила схему імпорту автомобілів «швидкої» на житомирській митниці. Керівника митниці, якого підозрюють у розтраті майна в особливо великих розмірах, взяли під арешт.

Leave a Comment