СБУ викрила схему імпорту автомобілів «швидкої» в обхід закону на житомирській митниці

Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань викрили корупційну схему імпорту автомобілів на житомирській митниці. Про це повідомили у пресгрупі СБУ області.

За підрахунками спецслужби, за 2 роки існування цієї схеми державний бюджет втратив щонайменше 20 млн грн.

«За наявними даними, злочинний механізм налагодили керівники одного із митних постів області. Задокументовано, що вони допомагали імпортувати іноземні «швидкі» без сплати встановлених митних платежів», ‒ повідомили в СБУ.

Восени 2020 року представники столичної компанії-імпортера переправили до України 26 автомобілів меддопомоги і оформили їх зберігання в режимі «митний склад». Згідно із чинним законодавством, це дозволяє транспортному засобу перебувати на території митних логістичних центрів без сплати податків і зборів упродовж 1 року. Після закінчення цього терміну авто мають розмитнити з перерахуванням відповідних платежів до держбюджету або повернути до країни-експортера.

Однак за змовою з митниками, «комерсанти», які ввозили автомобілі, буцімто повертали їх до країни-експортера і знову на територію України. Це дозволяло знову рік не сплачувати мито. Насправді ж протягом усього цього часу іноземні транспортні засоби залишались на митному складі на Житомирщині.

«Комерсанти підшукували покупців на імпортований товар та реалізовували його після розмитнення за «мінімальною» ставкою. Для цього вносили до митних декларацій штучно занижену вартість зарубіжних авто, а митники «не помічали» цю невідповідність реальній ціні», ‒ зазначають у Службі безпеки.

Нині заступнику начальника митного посту та керівнику відділу митного оформлення повідомлено про підозру у скоєнні злочину. За рішенням суду вони перебувають під домашнім арештом. Вилучені автомобілі швидкої допомоги із повним медичним обладнанням, на які було накладено арешт, передано на потреби ЗСУ.

Нагадаємо, що СБУ виявила схему продажу автомобілів, які ввозилися як гуманітарна допомога. Служба безпеки України повідомила про підозру керівнику видобувного підприємства у Житомирському районі, яке належить родині колаборанта Володимира Сальдо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *