Село Вереси хочуть приєднати до Житомира

Громада села Вереси на громадських слуханнях прийняла рішення розпочати процес приєднання до Житомира, таким чином навколо обласного центру буде сформована об’єднана територіальна громада. Про це повідомила прес-служба Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування. Більш як 200 мешканців села прийшли на слухання, щоб вирішити долю громади.

«Ми дали відмову Глибочиці, ми дали відмову Оліївці, і сьогодні у нас лишається єдиний варіант – Житомир. Потрібно зважити всі за та проти і врешті прийняти це рішення, поки його не прийняли за нас», – сказав Вересівський сільський голова Олександр Шут.

Слухання тривали більш як три години, селяни вислухали переконання депутатів обласної та районної рад, фахівців Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування. Крім того, на всі запитання дали відповіді заступники Житомирського міського голови, які презентували переваги, які отримає село після приєднання.

«Житомир має розвинену соціальну інфраструктуру, промисловість та сектор розваг, якими мешканці прилеглих сіл уже користуються, в тому числі і ви. Із 27 тисяч школярів Житомира 2,3 тисячі це діти навколишніх сіл, батьки яких також у своїй більшості працюють у місті. Ці зв’язки потрібно лише підсилювати, а не створювати чергові ускладнення у вигляді адміністративних меж», – сказала заступник Житомирського міського голови Вікторія Краснопір.

Сьогодні навколо обласного центру вже створено 4 ОТГ, залишились три сільські ради, які в перспективі можуть доєднатись до Житомир. Зокрема, це Вересівська сільська рада, яка вже розпочала процес приєднання, Іванівська сільська рада, яка сьогодні знаходиться на стадії обговорення існуючих можливостей об’єднання та Левківська сільська рада, яка жодних рішень ще не приймала.

«Місто – це живий організм, який розвивається та потребує ресурсів для зростання. Сьогодні Житомир притягує молодих фахівців та бізнес, яким для розвитку потрібна територія, тому прилеглі сільські громади можуть отримати від приєднання значний економічний поштовх», – сказав директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький.

Власне, 75 селян проголосували за приєднання до Житомира, а 63 проголосували проти. Таким чином сільський голова на чергову сесію сільської ради має винести рішення про приєднання до Житомира, після чого буде створена спільна робоча група, яка має напрацювати рішення про приєднання села до міста.

Нагадаємо, найбільше мандатів на виборах у ОТГ 29 жовтня отримала «Батьківщина». Черняхів ініціював створення ОТГ. В районі є 11 сіл із населенням менше ніж 100 осіб, крім того, є 4 сільські ради, де загальна кількість населення не досягає навіть 500 осіб. Новообрані голови ОТГ: де живуть, на чому їздять, скільки заробляють.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *