Село Вереси приєдналося до Житомира

Село Вереси приєдналося до Житомира

Депутати прийняли рішення про добровільне приєднання територіальної громади.

Депутати міської ради у ході  сесії Житомирської міської ради 27 вересня прийняли рішення про добровільне приєднання територіальної громади села Вереси Житомирського району до територіальної громади міста Житомира. Дане рішення вступає в силу з 1 грудня 2018 року. Про це повідомила прес-служба міської ради.

«Депутати затвердили план організаційних заходів щодо добровільного приєднання територіальної громади села Вереси до Житомира, відповідно до якого заплановано провести розрахунки обсягу доходів та видатків територіальної громади міста Житомира  після приєднання; здійснити: моніторинг закладів, які утримуються за рахунок бюджету Вересівської сільської ради, майна, активів та зобов’язань територіальної громади села Вереси; проаналізувати стан, потреби та підготувати пропозиції щодо організації на території села Вереси Житомирського району Житомирської області надання адміністративних послуг, вчинення нотаріальних дій, реєстрації актів цивільного стану, реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання тощо», – йдеться у повідомленні.

Рішення «Про добровільне приєднання територіальної громади села Вереси Житомирського району Житомирської області до територіальної громади міста Житомира» передбачає укласти Меморандум про добровільне об’єднання (приєднання) територіальної громади села Вереси до територіальної громади міста Житомира. У Меморандумі серед пріоритетних завдань для  Житомирської міської об’єднаної територіальної громади є: збереження та покращення існуючої матеріально-технічної бази об’єктів соціально-культурного призначення, закладів освіти та медицини на території села Вереси; будівництво та ремонт вулиць і доріг у селі Вереси у межах коштів передбачених на потреби села Вереси та субвенції з державного бюджету  на розвиток інфраструктури; будівництво та ремонт мереж вуличного освітлення у межах села Вереси у межах коштів передбачених на потреби села Вереси та субвенції з державного бюджету на розвиток інфраструктури; розвиток мережі транспортного сполучення між містом Житомиром та селом Вереси тощо.

До слова, всього на Житомирщині 5 міст обласного значення – Житомир, Новоград-Волинський, Малин, Бердичів, Коростень. Серед яких, окрім Житомира, на чергове засідання Новоград-Волинської міської ради 1 листопада також винесено питання  про добровільне приєднання територіальних громад сіл Майстрівської сільської ради до Новоград-Волинської міської ОТГ. У інших містах триває діалог з суміжними сільськими, селищними радами.

Нагадаємо, житомирські депутати одноголосно підтримали приєднання Вересів до міста. Вереси приєднають до міста: житомиряни обурюються, що ніхто не врахував їх думку. Депутати Житмоирської міської ради у ході засідання позачергової сесії 21 серпня підтримали проект рішення «Про добровільне приєднання територіальної громади села Вереси до територіальної громади міста Житомира». За цю пропозицію проголосували одноголосно всі 32 депутати, які були присутні на засіданні. У травні громада села Вереси на громадських слуханнях теж прийняла рішення розпочати процес приєднання до Житомира.

Leave a Comment