Вереси приєднають до міста: житомиряни обурюються, що ніхто не врахував їх думку

Жителі обласного центру просять міську раду надати економічний аналіз доцільності приєднання села Вересів до Житомира. Відповідну електронну петицію оприлюднили 22 серпня. Крім того, обурюються, що розпочавши процес приєднання, керівництво міста та депутати не врахували думку житомирян.

«У зв’язку з тим, що визначення меж міста впливає на всі містоутворюючі фактори (зв’язок, дороги, школи, лікарні, інтернет, таксі, водопостачання, газопостачання, електропостачання, міліція, ) то рішення про розширення меж міста в першу чергу будується на економічному аналізі. По-простому: скільки витрат потрібно для приєднання об’єкта і, скільки прибутків такий об’єкт принесе місту (якщо не прибутків, то не матеріальних вигод, зручностей і т.д)

Питання зводиться до простої задачі оптимізації – де є потенційні 5-10 об’єктів приєднання і потрібно вирахувати (економічно обґрунтувати) найкращий. Є просте логічне питання чому Вереси, які знаходяться за обїзною трасою для далекобійників, вибрані як оптимальний варіант для приєднання?

Схема приєднання така: мер подає запит у села, чи хочуть вони приєднатися, а село вирішує хоче чи ні (всі знають описану агітацію мера на нових автобусах за приєднання)
Питання: чому мер у Вересів питає чи хочуть вони приєднатися, а у житомирян не питає, чи вважають за доцільне житомиряни, щоб в першу чергу до Житомира приєднались Вереси, а не Станішівка чи інші села?

Процес містоутворення – стратегічна річ, тобто має бути послідовність процесів у розвитку рекреаційних зон міста, промислових зон, ділового центру, торгового, спальних районів, наукових кварталів, а не вінегрет. Складається враження, що Вереси – це результат не стратегічного планування, а там де домовились – тих і приєднуємо, що в корні невірно.

Спостерігаючи за історією приєднання (від планів до…… “21 августа, 32 депутата Житомирского городского совета проголосовали за принятие проекта решения о добровольном присоединении территориальной громады села Вересы к территориальной громаде города Житомира.”) складається враження, що то робиться точно не в інтересах житомирян чи вересовчан, а в інтересах 32+1.

Я незаангажований щодо Вересів чи іншого села, але без економічної доцільності, чи простого здорового глузду не може буте звершена будь яка справа. Тим паче, інтереси купки 32+1 не можуть бути вищими за інтереси 270 046 чоловік», – написав автор звернення Юрій Солоп.

Петиція має набрати не менше 250 підписів впродовж трьох місяців для її подальшого розгляду відповідальними особами Житомирської міської ради.

Депутати Житмоирської міської ради у ході засідання позачергової сесії 21 серпня підтримали проект рішення «Про добровільне приєднання територіальної громади села Вереси до територіальної громади міста Житомира». За цю пропозицію проголосували одноголосно всі 32 депутати, які були присутні на засіданні.

Процедура добровільного приєднання до міста на рішенні Житомирської міської ради не завершується. Попереду – підготовка меморандуму та ще одна сесія.

До слова, ще у червні Вересівська сільська рада прийняла рішення про приєднання до територіальної громади Житомира. Відповідно до законодавства, міська рада розглянула пропозицію Вересівської сільради та прийняла схвальне рішення.

У прес-службі міської ради пояснили, що під час приєднання статус адміністративно-територіальних одиниць не зміниться: місто Житомир залишається містом, село Вереси – селом. Сільський голова стане виконуючим обов’язки старости та увійде за посадою до виконавчого комітету міської ради. До закінчення поточного року бюджет обох громад виконуватиметься окремо, а з 1 січня 2019 року стане єдиним.

Як вже повідомляв «Вголос.zt» раніше, у травні громада села Вереси на громадських слуханнях теж прийняла рішення розпочати процес приєднання до Житомира.

На сьогодні навколо обласного центру вже створено 4 ОТГ. Залишились три сільські ради, які в перспективі можуть доєднатись до Житомира: це Вересівська сільська рада, Іванівська сільська рада та Левківська сільська рада.

Нагадаємо, у селах та ОТГ області вже «знайшли» гроші на безкоштовний проїзд для пільговиків. У Олевській ОТГ розповіли, хто з депутатів прогуляв найбільше сесій. Новообрані голови ОТГ: де живуть, на чому їздять, скільки заробляють.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *