Селяни біля стін облдержадміністрації влаштували акцію протесту (ФОТО)

Мешканці сіл Стремигорода і Діброви Коростенського району 21 липня вийшли з протестом до стін облдержадміністрації. У цей час розпочиналася сесія обласної ради. Селяни рішуче налаштовані проти проекту видобутку ільменітових руд на їхніх землях. Найбільше їх турбуює екологічний стан території.

«Ми сьогодні зібралися тут, щоб сказати, що «проти» відкриття ТОВ «Валки-Ільменіт» і розробки титанового родовища. Це надзвичайно загрожує екологічній системі. В мене невістка завагітніла і на УЗД сказали, що немає черепа в дитинки.  Через це довелося викликати передчасні пологи. Сказали, що це пов’язано з екологічним станом – Чорнобилем, Коростеньким заводом МДФ, асфальтовим заводом. А тепер, якщо до того відкриють титанові родовища, то ситуація стане ще більш напруженою. Ми громадою зібрали 151 підпис «проти» цього», – розповіла жителька села  Стремигорода.

мітинг (1 из 11)

Підготовка до розробки родовищ, за словами мешканців, почалася ще три роки тому.

«Наше село готують під знесення. До мене вже приїздили з погрозами. Простих робочих підсилали, які питали мене, чому я не погоджуюся на знесення, бо, мовляв, через це їм ніде працювати. Ліса вирізають, вночі фурами вивозять, хати спалюють.  У людей викуповують будинки за безцінь. Викупили 12 будинків за 80-100 тис. грн. А що, як я вклав у будівництво будинку півтора мільйона по сьогоднішнім цінам? Та за такі гроші я, навіть, воду собі не підведу!», – обурювався мешканець села Діброви Сергій Васянович.

мітинг (8 из 11)

Але люди налаштовані рішуче, говорять, що не дозволять працювати на їхній території за жодних умов. Налаштовані перекривати дорогу.

Питання на сесії обласної ради не розглядали. Однак, з приводу цього виступив народний депутат України Валентин Дідик.

У нас, на Дніпропетровщині, ще  у 1958 був побудований самий великий кар’єр з видобутку ільменітової і титанової руди. Наслідки “вичерпуємо” й досі. На місці родовища все завалене відходами, води отруєні. До цього дня деякі райони не мають питної води. Лише з проголошенням незалежності України почали будувати водогони в селах. Чи дасть прибуток Україні побудова цього кар’єру? Думаю, що не дасть. А природу і здоров’я нації ми не відновимо”, – сказав Дідик присутнім депутам.

мітинг (11 из 11)

мітинг (10 из 11)

мітинг (7 из 11)

мітинг (5 из 11)

Нагадаємо, у січні на 95 гектарах лісового фонду Володарсько-Волинського району приватне підприємство збиралося незаконно видобувати титанову руду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *