Шкода на мільйон: житомирянин виливав біля будинку отруйні хімікати і продавав з-під них бочки

Шкода на мільйон: житомирянин виливав біля будинку отруйні хімікати і продавав з-під них бочки

Коростенський район.

Житомирянин у Коростенському районі хімічними речовинами забруднив понад дві тисячі квадратних метрів землі та завдав довкіллю шкоди на 1,1 млн грн. Про це повідомила пресслужба прокуратури області.

За процесуального керівництва Коростенської окружної прокуратури особі повідомлено про підозру у забрудненні земель речовинами, шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля (ч.1 ст. 239 КК України).

Установлено, що житель міста Житомира тривалий час на території домоволодіння села Купищі Коростенського району накопичував значну кількість пластикових та металевих ємкостей з небезпечними відходами та хімікатами. До того ж, місце для зберігання небезпечної для здоров’я людей та довкілля тари не було облаштоване належним чином, у тому числі й протифільтраційними конструкціями.

З метою подальшого продажу ємкостей, отруйну речовину з них чоловік виливав у відкритий ґрунт поблизу домоволодіння. Унаслідок цього фактично знищено рослинний покрив на території понад дві тисячі м. кв, а довколишні ґрунти забруднено отруйними хімікатами.

“За результатами досліджень, проведених держінспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу, встановлено, що грунт та грунтові води забруднено щонайменше чотирма хімічними речовинами (амоній, сульфати, фосфор, хлориди).

Відтак своєю протиправною діяльністю підозрюваний завдав довкіллю шкоди на суму 1,1 млн грн. Коростенська окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво. Досудове розслідування проводить Коростенське райуправління поліції”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у Житомирі встановили винних у забрудненні землі аеропорту. Активісти, які фіксували забруднення річки паперовою фабрикою, заявили у поліцію про стрільбу.

 

Leave a Comment