Скандал через сміттєпереробний завод у Житомирі. «Батьківщина» поставила свої умови

Скандал через сміттєпереробний завод у Житомирі. «Батьківщина» поставила свої умови

Сесія.

Столична фірма «МС Соціальний Проект» отримала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу по провулку Складському у Житомирі. За це проголосували більшість депутатів міської ради у ході позачергової сесії 26 липня. Але у прийнятому рішенні врахували умови, які поставила фракція ВО «Батьківщина».

Присутнім депутатам інвестор пообіцяв, що майже все зібране сміття будуть переробляти, а також створять 150 робочих місць.

За словами голови фракції ВО «Батьківщина» у міській раді, депутата Любові Цибалюк, цей проект конче необхідний обласному центру, але перед прийняттям такого серйозного рішення депутати повинні глибше вивчити питання. Крім того, громада має повне право знати на яких умовах інвестор реалізовуватиме проект.

«Я за те, щоб такий проект реалізувати у Житомирі. Але все має бути прозоро. Питання не пройшло ні комісій, ні обговорень. А інформація, яка зараз шириться містом, виглядає не на користь цієї фірми. На яких умовах «заходить» інвестор, які терміни, гарантії? А ще у мене конкретне запитання: скажіть, чому компанія була зареєстрована кілька днів тому?» – спитала Любов Цимбалюк.

За словами міського голови Сергія Сухомлина, компанія зареєстрована кілька днів тому, бо за умовами, які поставила перед інвестором міська рада, компанія має юридично бути зареєстрованим у Житомирі. Тому компанія «переєструвалася».

«Я ще раз конкретно запитую? Ви зареєстровані у Житомирі, як каже Сергій Іванович? Мене цікавить, куди будуть йти податки», – звернулася Цимбалюк до представника компанії-інвестора.

Представник пояснив, що компанія у Житомирі ще не зареєстрована, але зробить це найближчим часом. Перед голосуванням фракція ВО «Батьківщина» попросила перерву після якої засідання продовжили.

«Ми підтримуємо даний проект рішення за умови, якщо у ньому окремим пунктом пропишуть наші пропозиції. Пропонуємо розробити відповідну інвестиційну угоду, де будуть обов’язково чітко визначені терміни оренди земельної ділянки, тарифи, терміни будівництва. А також потрібно, щоб інвестор протягом трьох днів надав гарантійний лист-зобов’язання, який додається до проекту рішення. Якщо ці пункти не будуть виконані, то на наступній сесії ми за це питання голосувати не будемо», – підсумувала Цимбалюк.

Депутати більшістю голосів під оплески прийняли рішення про надання ТОВ «МС Соціальний Проект» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 5 га по провулку Складському, 20.

Нагадаємо, що сміттєпереробний завод у Житомирі будуватиме фірма «людей Порошенка». Співвласником підприємства є Макар Пасенюк. Той самий, який представляв фінансові інтереси Петра Порошенка та його компаній і фігурував у «панамському скандалі» саме як лобіст президента. Деякі джерела позиціонують його як радника Петра Порошенка з фінансових питань, однак на сайті Адміністрації Президента будь-яка інформація з цього приводу відсутня.

 

 

 

 

 

Leave a Comment