Стали відомі результати аналізу повітря та ґрунту в Олевську, де горіла бочка з небезпечними хімікатами

Стали відомі результати аналізу повітря та ґрунту в Олевську, де горіла бочка з небезпечними хімікатами

Наразі загрози для населення немає.

Як вже “Вголос.zt” повідомляв, 4 травня поблизу Олевськ на території колишнього ВАТ «Олевський райагрохім» сталася хімічна реакція чи загоряння у металевій цистерні, встановленій стаціонарно на цегляних опорах та частково заглибленій у ґрунт, у якій зберігалося близько 5,8 т непридатних хімічних засобів захисту рослин. Внаслідок цього відбувся викид в атмосферу та на поверхню ґрунту невстановленої речовини. За інформацією прес-служби управління ДСНС  України, вмісту небезпечних хімічних речовин у повітрі та на поверхні ґрунту у Олевську наразі не виявлено.

Місцевим підрозділом ДСНС загоряння (хімічна реакція) була локалізована та проведено аварійно-рятувальні роботи по нейтралізації небезпечних хімічних речовин.

“10 та 11 травня фахівці хімічної лабораторії Мобільного рятувального центру ДСНС України провели експрес-аналізи, щодо вмісту небезпечних хімічних речовин у повітрі та на поверхні ґрунту. Проби відібрані на території самого об’єкту, а також неподалік розташованої школи та приватного сектору. За результатами експрес-аналізів наявність небезпечних хімічних речовин не встановлено. Тобто наразі загрози для населення немає. Підтвердження чи спростування перевищення гранично допустимої концентрації хімічних сполук очікується до кінця тижня за результатами більш розгорнутого аналізу відібраних проб ґрунту поблизу цистерни”, – йдеться у повідомленні.

До слова, з метою запобігання виникнення надзвичайної ситуації, недопущення забруднення навколишнього природного середовища вирішено питання щодо закупівлі специфікованої тари для проведення у подальшому робіт зі збирання та перезатарення непридатних хімічних речовин, із залученням до даних робіт фахівців спеціального підрозділу, який має ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Нагадаємо, в Олевську горіла бочка з небезпечними отрутохімікатами. У 30% садочках та школах області вода є небезпечною для здоров’я.