Суд визнав протиправним рішення облради, яка без аукціону дала спецдозвіл на родовище торфу

Апеляційний адміністративний суд визнав протиправним протокол Державної комісії України по запасах корисних копалин та рішення сесії облради щодо погодження надання товариству «Софія-Біо» спецдозволу на користування родовищем торфу «Плав-ІІ», площею понад 100 га. Про це повідомила пресслужба прокуратури області.

«Йдеться про те, що у серпні 2017 року Державною комісією України по запасах корисних копалин протиправно розглянуто матеріали попередньої  геолого-економічної оцінки родовища торфу «Плав-ІІ», поданих на розгляд товариством, яке не було надрокористувачем та неправомірно складено відповідний протокол, яким апробовано балансові запаси торфу загальнодержавного значення, що в Олевському районі.

У подальшому, на підставі зазначеного протоколу ДКЗ України, Житомирською обласною радою 25.10.2018 погоджено надання Товариству поза аукціоном спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування корисних копалин – торфу», – йдеться у повідомленні.

У лютому 2019 року прокуратура області подала до Житомирського окружного адміністративного суду позов про визнання протиправним та скасування протоколу засідання колегії Державної комісії по запасах корисних копалин, а також рішення сесії обласної ради щодо погодження надання товариству спеціального дозволу на користування надрами, у задоволенні якого відмовлено. Але прокуратура подала апеляційну скаргу до Сьомого апеляційного адміністративного суду, яким скасовано рішення суду першої інстанції та прийнято нове – про задоволення позову у повному обсязі.

Відомо, що власники «Софія-Біо» – Мельник Максим Олександрович та громадянин  Азербайджану Алієв Замік Ідрат Огли, які проживають у столиці.

Нагадаємо, екс-директора торфозаводу на Житомирщині підозрюють у незаконному видобутку торфу. Фірма, яка близька до Сухомлина, видобуватиме торф на бурштиновій ділянці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *