У 341 жителя Житомирщини торік виявили рак легень

У Житомирській області за минулий рік виявили та взяли на облік 341 хворого з раком легень. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації.

“Захворюваність по області у 2017 становила 28,6 на 100 тис. населення, по Україні – 33,2%. Лише 67 (19,6 %) хворих виявили при профоглядах”, – йдеться у повідомленні.

Варто зауважити, що в області діагностикою та лікуванням раку легень займається відділення торакальної (грудної) хірургії обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського. Щороку тут проводяться всі види оперативних втручань, які показані при цьому захворюванні. Радикально оперується щорічно до 100 хворих. Більшість хворих, що оперуються мають І-ІІ стадію захворювання. ІІІ стадія захворювання в більшості випадків проводиться після передопераційної хіміотерапії (двох або чотирьох курсів).

“У Житомирській області серед радикально прооперованих хворих 5-ти річне виживання складає близько 37%. Хвороба дуже часто має пізню стадію на момент її діагностування. Сьогодні 30-40 % випадків раку легень мають стадію IV”, – додали в управлінні.

Довідково: Ра́к легені — це злоякісне новоутворення легені, що посідає чільне місце серед всіх злоякісних пухлин. Він може поширюватися локальними метастазами у прилеглих тканинах або інших органах (віддалені метастази). Більшість типів раку легені (так звані первинні ракові захворювання легень) — це  карциноми, тобто утворюються з епітеліальних клітин. Найбільш поширеною причиною раку легень є тривалий вплив тютюнового диму, внаслідок дії якого виникає 80—90 % карцином. На хворих, які не палять, припадає 10—15 % випадків раку легень. Причинами захворювання в цьому разі часто називають поєднання генетичних факторів, впливу газу радону, дію азбесту, забруднення повітря іншими канцерогенами, а також пасивне паління. А також вагомими причинами є надмірне споживання алкоголю та брак фізичної активності. Рак легень є найпоширенішою причиною смертності від онкологічних захворювань у чоловіків та жінок у всьому світі. На жаль, рак легені  важко розпізнається. Це пов’язано з тим, що  хвороба не має специфічних проявів.Сумна статистика раку легенів стрімко погіршується за останні 10 років. Однією з причин такого стану вважається відсутність щорічних профоглядів, без яких ще 10 років тому не брали на роботу. Тоді кожна людина повинна була пройти  флюорографію. І хоч це дослідження не вважається методом діагностики раку легені, воно дозволяє побачити певні симптоми, на основі яких лікар зобов’язаний направити пацієнта на детальне дослідження. Зараз флюорографію ігнорують, але її  потрібно виконувати щорічно усім, старшим 40 років. А тим людям, які палять — щорічно незалежно від віку проходити оглядову рентгенографію органів грудної клітки.

Нагадаємо, у музичній школі імені Лятошинського збирали гроші на лікування онкохворої вчительки. До кінця року житомирським лікарням не вистачає 300 тисяч на ліки онкохворим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *