У аптеці хворі чекають годинами, щоб отримати ліки «за безкоштовними рецептами»

У аптеці хворі чекають годинами, щоб отримати ліки «за безкоштовними рецептами»

Новоград-Волинський.

У аптеці №217 міста Новограда-Волинського черги по 50-70 хворих. Люди чекають годинами, щоб отримати ліки «за безкоштовними рецептами». Про це у мережі Facebook написала місцева жителька Світлана Вовченко та оприлюднила відповідні світлини.

«Вже шостий рік доглядаємо за лежачим родичем після інсульту. До того ж він чорнобилець. Так от -щомісяця маємо право отримати ліки по безкоштовним рецептам. Щомісяця 1-го числа під 217 аптекою збирається сила-силенна людей, які хочуть отримати свої ліки. Черга-чоловік 20-30…… Але сьогодні це було щось неймовірне. Черга була близько 50-70 чоловік. В один день давали ці подачки місту, району, якимось ще категоріям….. Я особисто вистояла 2 год. 10 хв. Люди знервовані, тим більше, що більшість з них хворі….. Що це за знущання? Невже не можна налагодити цю систему? Повідомте людям КОМУ і КОЛИ отримувати. Яка сумма виділена. Питань багато до цієї бісової системи….. Обуренню немає меж…. За кого ви нас тримаєте? Чому хворі, немічні люди мають тааааак принижуватись? Увесь холл аптеки заповнений людьми….фото додаю», – написала жінка.

Варто зауважити, що програма «Доступні ліки» – один із елементів медичної реформи, завдяки якій жителі продовжують отримувати 59 препаратів безкоштовно, ще 202 – лікарських засоби з невеликою доплатою. Це препарати для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. У 2018 році лікарі Житомирщини виписали 830 тис. 600 рецептів, з яких отоварено 730 тис. Аптекам у 2018 році відшкодували 33 млн грн. Середня вартість одного рецепту становить 45 грн.

Нагадаємо, комунальна аптека у Житомирі отримала ліцензію і почала виготовляти ліки. Через неефективне керівництво районна аптека не отримала майже мільйон гривень.

Leave a Comment