У господарствах п’яти районів узагалі відсутнє поголів’я свиней

У господарствах п’яти районів узагалі відсутнє поголів’я свиней

Зменшення свинарства пов’язують з африканською чумою.

У господарствах Романівського, Ємільчинського, Народицького, Лугинського, Радомишльського районів узагалі відсутнє свинопоголів’я. Про це повідомив заступник начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Леонід Бабич.

За інформацією головного управління статистики у Житомирській області, на 1 січня 2016 року поголів’я свиней в області становило 160,6 тис., тоді як на 1 січня 2017 року – 153,9 тис. голів.

«Свинарство зросло у Брусилівському та Баранівському районах, значне скорочення поголів’я спостерігається у Малинському районі – на 25 %, Коростенському – на 44 %. У господарствах Олевського і Коростишівського районів – менше 100 голів свиней», – сказав Леонід Бабич.

Скорочення поголів’я свиней фахівці пов’язують з африканською чумою, яку виявили і на території Житомирщини ще у минулому році.

Як повідомляв сайт «Вголос.zt», у грудні у свиногосподарстві села Рудні-Городища Житомирського району від африканської чуми загинули 25 свиней. Внаслідок цього на території області ввели карантин, який триває і до сьогодні.

Нагадаємо, Житомирщина посіла сьоме місце по чисельності великої рогатої худоби в усіх категоріях господарств, корів – шосте місце, по виробництву молока – четверте місце серед областей України. У господарстві Брусилівського району планують розводити англо-нубійських кіз.

Leave a Comment