У Коростенському районі арештували майно щебеневого заводу, який належав білорусі

У Коростенському районі арештували майно щебеневого заводу, який належав білорусі

Його власником є Гомельська міська рада.

Корольовський районний суд Житомира про арешт корпоративних прав та майна Овруцького щебеневого заводу через заборгованість по зарплаті працівникам. Про це повідомили у прокуратурі області.

Підставою для такого рішення стала заборгованість підприємства перед працівниками по заробітній платі.

У прокуратурі не вказують, про яке саме підприємство йдеться. Однак за даними «Вголос.Zt», мова йде саме про Овруцький щебеневий завод Гомельського міського шляхового будівельно-ремонтного тресту. Він зареєстрований у селі Бондарі Овруцької громади Коростенського району.

Примітно, що згідно із відкриими даними, до 6 жовтня 2021 року засновником підприємства була Гомельська міська рада республіки білорусь. Згодом запис про цього бенефіціарія із реєстру зникла.

«Ухвалою суду від 20.06.2022 заборонено відчужувати, розпоряджатися та користуватися майном, що складається із 355 позицій (значна кількість спецтехніки та вантажних автомобілів, виробничі конвеєри і цехи, склади, свердловини, залізнична під’їзна дорога, офісні приміщення, багатоповерхові житлові будинки, будівля дитсадка та закладу відпочинку тощо)», повідомляють у прокуратурі.

Правоохоронці стверджують, що посадові особи підприємства шляхом обману зменшили свій грошовий статутний капітал, штучно створивши борг із виплати зарплати. Її власники не виплачують працівникам із січня цього року. За цей час вони заборгували робітникам 4 млн грн.

У прокуратурі припускають, що кошти, які мали піти на оплату праці співробітників підприємства, могли бути спрямовані на фінансування підприємством широкомасштабного збройного вторгнення рф в Україну. Адже саме з території Гомеля нерідко летять ракети росії у бік нашої держави.

Загальна вартість арештованих активів підприємства становить близько 30 млн грн.

Нагадаємо, що комунальний готель «Україна» Житомирської обласної ради заборгував зарплатню своїм працівникам. Новоград-Волинська міська рада розірвала угоду про співпрацю з білорусами.

Leave a Comment