Посадовців Житомирщини підозрюють у крадіжці 4,5 млн «чорнобильських» грошей

Посадовців Житомирщини підозрюють у крадіжці 4,5 млн «чорнобильських» грошей

Виплачували їх псевдопереселенцям із забруднених територій.

Посадовців Житомирської обласної та однієї з районних адміністрацій підозрюють у махінаціях із грошовими компенсаціями держави переселенцям з територій, забруднених радіацією внаслідок Чорнобильської катастрофи. Про це повідомили у пресслужбі поліції області.

«В афері на 4,5 млн гривень правоохоронці викрили організовану злочинну групу, до якої входили керівники і посадовці РДА та ОДА, а також окремі підприємці», ‒ повідомили правоохоронці.

Жителі одного з районів реєструвались у населених пунктах, що віднесені до зони радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, а згодом «переселялись» до «чистих» територій. Насправді всі вони безвиїзно проживали у районі. Для отримання компенсації за втрачене майно згодом подавали пакет документів до райдержадміністрації. Посадовці РДА, у свою чергу, знаючи про цей факт, організували їх прийняття та опрацювання.

У зазначеній схемі брали участь також два підприємці, які оцінювали майно. Вони свідомо завищували вартість майна та робіт. Реєстрували ж «переселенців» у напівзруйнованих будівлях. На підставі поданих документів та звіту оцінювача проводилось нарахування бюджетних асигнувань. Так, упродовж 2017-2020 років у такий спосіб посадовці «освоїли» близько 4,5 млн грн бюджетних коштів.

Нагадаємо, що судили підрядника, який привласнив більше мільйона на ремонті доріг. Поліція викрила посадовців на привласненні бюджетних грошей на будівництві амбулаторії.

Leave a Comment