У Новограді від менінгококової інфекції померла 3-річна дівчинка

У Новограді від менінгококової інфекції померла 3-річна дівчинка

 У міськраді розповіли подробиці трагедії.

У реанімаційному відділенні Новоград-Волинської лікарні 1 листопада від менінгококової інфекції померла вихованка садочку «Калинка». Про це повідомили 5 листопада у ході засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій , – інформує прес-служба міської ради.

За словами головного лікаря міськрай ТМО Василя Бориса, лікування хворої дитини відбувалось вчасно та належним чином. Були викликані консультанти з Житомира, однак при даній патології кількість летальних випадків становить 80%. Спеціалісти Новоград-Волинського міжрайонного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоровʼя України» та лікар-педіатр обстежили родичів, дітей і вихователів, які перебували в контакті з померлою дитиною. З 41 контактних осіб збудник менінгококової інфекції виявили лише в однієї особи – бабусі померлої дитини, яка не хвора, але є носієм інфекції.

«Носія менінгококової інфекції госпіталізовано, яка є цілком здоровою, однак може розповсюджувати захворювання. Госпіталізація та лікування носія унеможливить подальше поширення інфекції», – розповіла в.о. завідуючої дитячим інфекційним відділенням міськрай ТМО Наталія Бистрицька.

Начальник Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Коваль повідомив, що наразі триває 10-денне спостереження за контактувавшими з хворою дитиною. Також в ДНЗ №2 триває моніторинг стану здоровʼя дітей ДНЗ старшою медичною сестрою закладу та на одну групу накладено карантин до 9 листопада. Крім того, проводяться бесіди з батьками про стан здоровʼя дітей.

Нагадаємо, кількість хворих на грип та ГРВІ в області зменшилася.  Щороку на Житомирщині помирають майже 2000 жителів від онкозахворювань.

Leave a Comment