Вже втретє цьогоріч не працює головний годинник Житомира

Вже втретє цьогоріч не працює головний годинник Житомира

Цього разу замінять мотор.

Годинник на будівлі міської ради не працюватиме через заміну мотор-редуктора. Про це повідомила прес-служба міської ради.

«Головний годинник Житомира, що на будівлі міської ради, тимчасово не працюватиме. На даний час тривають ремонтні роботи, а саме заміна мотор – редуктора механізму. Просимо вибачення у житомирян та гостей міста за тимчасові незручності», – йдеться у повідомленні.

До слова, у серпні зупиняли головний годинник Житомира через ремонтні роботи, бо не працював мотор – редуктор. У лютому годинник теж тимчасово не працював у зв’язку із проведенням планових ремонтних та корекційних робіт механічного блоку годинника. Відомо, що головний міський годинник встановили ще у 1973 році замість слухового вікна. Складний механізм “житомирських курантів” розробили і виготовили фахівці виробничого об’єднання “Електровимірювач”. У 1973-1988 роках городяни могли почути щогодини декілька тактів з “Пісні про Житомир” композитора Г. Пономаренка, а з 1989 року — уривок мелодії з пісні відомого житомирського митця І. Сльоти “А льон цвіте…”. З 1990 року над годинником Житомирської міської ради одним з перших в Україні замайорів український синьо-жовтий національний прапор нашої держави, піднятий з ініціативи депутатів і тодішнього голови ради В. Г. Мельничука. Згодом на фронтоні надбудови з годинником згідно з рішенням сесії міської ради було ліквідовано колишню комуністичну символіку і встановлено зображення герба Житомира, який ось уже більше півтисячоліття має наше старовинне місто.

Leave a Comment