У селах та ОТГ області вже «знайшли» гроші на безкоштовний проїзд для пільговиків

У селах та ОТГ області вже «знайшли» гроші на безкоштовний проїзд для пільговиків

У місцевих бюджетах вже передбачили понад 20 млн грн.

Вже 24 об’єднані територіальні громади та сільські ради у 16 районах Житомирщини передбачили видатки на перевезення пільгових категорій. Про це повідомили у прес-службі облдержадміністрації.

«За інформацією департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, на сьогодні вже у місцевих бюджетах передбачено на пільгові перевезення 20,6 млн грн, що вдвічі більше, ніж було станом на березень 2018 року», – йдеться у повідомленні.

Як вже повідомляв «Вголос.zt», пільгові категорії населення Житомирщини, які мають право на безкоштовний проїзд, їздитимуть безкоштовно, доки органи місцевого самоврядування не приймуть відповідні рішення – щодо компенсації перевізникам або монетизації пільг.

Варто зауважити, що в Україні запроваджують нову систему монетизації пільг на проїзд. Ця новація означає, що за проїзд у транспорті платитимуть усі, але пільговики отримуватимуть на свої рахунки грошові компенсації, відповідно до середніх норм користування транспортом. Або ж місцеві органи влади компенсуватимуть проїзд пільговиків перевізникам. Остаточне рішення про запровадження цього механізму ухвалюватимуть саме вони.

Нагадаємо, Житомирська міськрада заплатила півмільйона за перевезення пільговиків «Укрзалізницею». Обласна рада попросить Верховну Раду компенсувати проїзд пільговиків.

Leave a Comment