У школах і садочках Житомира знову буде своя бухгалтерія

У школах і садочках Житомира знову буде своя бухгалтерія

Освітнім закладам хочуть дати більше самостійності.

Виконком Житомирської міської ради вирішив дозволити управлінню освіти повернутися до бухгалтерії у кожній школі Житомира. На думку освітян, це дасть більше самостійності у прийнятті рішень адміністраціями шкіл.

«З 1 жовтня 2016 року дошкільні навчальні заклади матимуть власну бухгалтерію. А загальноосвітні – з 1 січня 2017 року. Це дасть змогу усім навчальним закладам здійснювати свою фінансово-господарську діяльність автономно від управління освіти. Тобто школи і садочки відтепер самостійно розпоряджатимуться коштами», – аргументував начальник управління освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук.

Дане рішення, переконані в мерії, сприятиме більшій ефективності використання бюджетних коштів та дасть змогу освітнім закладам своєчасно розраховуватися за товари, роботи та послуги.

Очевидно, поштовхом до такої ініціативи став обов’язковий перехід усіх комунальних та бюджетних закладів та установ на систему електронних закупівель. Тож відтепер адміністрації садочків та шкіл зможуть безпосередньо закуповувати все необхідне, а не через управління освіти.

Нагадаємо, що проект рішення «Про автономізацію закладів освіти» був оприлюднений на сайті Житомирської міської ради ще 19 липня. Однак прийняти його члени виконкому спромоглися лише сьогодні, 3 серпня. Протягом року школи області отримають понад 800 сучасних комп’ютерів.

Leave a Comment