У трьох жителів області знайшли під шкірою «черв’яків»

У трьох жителів області знайшли під шкірою «черв’яків»

Дирофіляріоз.

З початку року в області зафіксували три випадки дирофіляріозу – у Житомирі, Коростишівському та Житомирському районах), який спричиняють личинки гельмінтів тварин. Місцем локалізації дирофілярій були волосиста частина голови,  повіка ока та коліно. Про це повідомили у Житомирському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України.

«У Житомирській області з 2001 року, коли вперше був виявлений дирофіляріоз, зареєстровано 38 випадків в 12 районах області. З початку року в області  зареєстровано 3 випадки дирофіляріозу (у Житомирі, Коростишівському  та Житомирському районах). Місцем локалізації дирофілярій були волосиста частина голови,  повіка ока та коліно. Усі випадки дирофіляріозу  були підтверджені паразитологічною лабораторією ДУ “Житомирський ОЛЦ МОЗ  України”, проведена ідентифікація та визначений вид паразита – D.repens», – йдеться у повідомленні.

В Україні захворювання досі вважають рідкісним і асоціюють із суто тропічною недугою. Однак майже в усіх областях, реєструються спорадичні випадки дирофіляріозу. За останні 10 років найбільше хворих було виявлено у Києві та південних областях України,  загалом 1 тис. 596 випадків.

До слова, в перекладі з латині «дирофілярія» означає «зла нитка», вона білого кольору, довжиною 10-15 см. У людини гельмінти найчастіше виявляються під шкірою або в слизових оболонках верхньої половини тіла, рідко – у внутрішніх органах: брижейці, статевих органах чоловіків та молочних залозах у жінок. Первинне місце локалізації – обличчя, шия, руки, ноги, а також інші відкриті ділянки тіла  доступні укусам комарів, так  як зараження відбувається через укуси комарів та передається  від тварини до людини. На місці укусу утворюються припухлість, набряк, ущільнення, пухлина. Іноді хворі скаржаться на особливі відчуття: ворушіння,  повзання та пересування  живого «черв’яка» під шкірою на відстань  до 20 см.

Нагадаємо, вже 196 жителів області захворіли на кір цьогоріч. В обласній лікарні вперше провели дві унікальні операції на серці. Черв’яки в організмі: у майже 10 тисяч жителів області торік виявили паразити.

Leave a Comment