У ЖДУ ім. Івана Франка діє Галерея спортивної слави, аналогів якій немає в Україні (ФОТО)

Галерея спортивної слави Житомирщини з’явилася на факультеті фізичного виховання і спорту ЖДУ ім. Івана Франка майже два роки тому. За словами декана факультету Тамари Кутек, її відкриття стало довгоочікуваною подією не лише для університету, а й для всієї області.

З часу існування нашого факультету ми мріяли про створення музею спортивної слави області. Але, на жаль, ні фінансування, ні підтримки у нас не було. А у жовтні 2015 року наша мрія все ж здійснилася. За підтримки відділення НОК України в Житомирській області та його голови Олександра Оніщука знайшли фінансування та нарешті створили нашу Галерею спортивної слави”, – розповіла декан факультету.

sports_0За її словами, експонати для музею збирали багато років, а ідейним натхненником та ініціатором його створення став вже покійний ветеран спортивного руху Ілля Опанащук, який багато років присвятив вивченню історії спорту.

Галерея розділена на кілька частин і показує етапи розвитку фізичної культури і спорту області. Серед експонатів є спортивні знаряддя, раритетні фотографії та документи, а також нагороди, кубки та медалі. Щоб зібрати рідкісні експонати, організатори зверталися до спортивних товариств і федерацій, а також шукали публікації і фото в обласному архіві та краєзнавчому музеї. Наразі матеріалів для доповнення галереї назбиралося чимало. Тому керівництво університету спільно з відділенням НОК України в Житомирській області найближчим часом планують розширити галерею.

Другу частину галереї ми плануємо розмістити в фойє. Саме там будуть стенди з історією розвитку спортивних федерацій та клубів. Матеріалів наразі дуже багато і в кімнату вони всі не поміщаються. Наступного року плануємо закінчити всі необхідні роботи. На галерею ми вже виділили 49 тис. грн. На 2017 рік необхідно ще 80-90 тис. грн. Кошти виділяла обласна рада та адміністрація. Велику частину профінансував особисто голова відділення НОК України в Житомирській області Олександр Оніщук. Відкриття цієї галереї стало великим святом для всієї області”, – розповів заступник голови відділення Леонід Самунь.

Олександр Оніщук розповідає, що значний внесок у відкриття Галереї спортивної слави Житомирщини зробило не лише відділення НОК України в Житомирській області, але й управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА, факультет фізичного виховання та спорту ЖДУ імені Івана Франка, дослідники історії фізичної культури та спорту на Житомирщини, ветерани спорту Григорій Грибан та Олександр Кухарський, які провели колосальну роботу у зборі та упорядкуванні експонатів.

onishhuk-oleksandr

«Відомо, що можливості бюджетних коштів обмежені і спортивна галузь постійно відчуває необхідність у пошуку додаткових фінансових надходжень. Коли я дізнався про ідею створення Галереї спортивної слави та багаторічну нестачу в її фінансуванні, то особисто звертався до різних організацій, бізнесменів. Зокрема, до Житомирського обласного благодійного фонду розвитку фізичної культури і спорту та олімпійського руху, а також до більше двох десятків підприємств Житомира і області. Також відділення НОК України в Житомирській області зверталось із офіційними листами до кого було можливо. На жаль, крім Петра Рудя, фактично ніхто не відгукнувся. Мені прикро, що на Житомирщині багато людей, які вважають себе спортивними діячами, але по факту це зовсім не так», – розповів Олександр Оніщук.

Варто зазначити, що відвідати галерею до університету приходять майже щотижня. Декан факультету фізичного виховання і спорту переконана, що з часом відвідувачів стане ще більше.

Галерею відвідують постійно і не тільки молодь. Крім школярів і студентів до нас приходять вчителі та викладачі з різних навчальних закладів. Для того, щоб подивитися експонати, вони записуються у чергу. Останнім часом телефонують вчителі з районів, які хочуть привезти дітей та показати їм галерею”, – пояснила Тамара Кутек.

zal-sportyvnoyi-slavy-34-yz-35

zal-sportyvnoyi-slavy-22-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-21-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-20-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-19-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-18-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-17-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-16-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-15-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-14-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-9-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-10-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-11-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-12-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-13-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-8-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-7-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-6-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-5-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-4-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-3-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-2-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-1-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-32-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-31-yz-35  zal-sportyvnoyi-slavy-28-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-27-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-26-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-25-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-24-yz-35 zal-sportyvnoyi-slavy-23-yz-35

Автор фото: Сергій ОМЕЛЬЧУК.

Нагадаємо, цьогріч у змаганнях на призи братів Кличків взяли участь понад 120 боксерів із 14 країн світу. Зокрема, з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Ірану, Казахстану, Молдови, Фінляндії та ін. Загалом упродовж усіх років проведення турніру його учасниками стали понад 1600 боксерів із 33 країн світу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *