У Житомирському лісгоспі уже відновлюють ліси, пошкоджені весняними пожежами

У Житомирському лісгоспі уже відновлюють ліси, пошкоджені весняними пожежами

Посадили 5 тисяч штук саджанців сосни звичайної.

Два тижні тому негода  наробила лиха в лісовому масиві Богунського лісництва поблизу самого обласного центру. Сильний вітер обірвав електричні дроти і від цього виникла пожежа. Вогонь практично знищив дворічні лісові культури. Отож наприкінці минулого тижня працівники Богунського лісництва посадили 5 тисяч штук саджанців сосни. Про це повідомила прес-служба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

“Садіння лісу вважають лісівники своїм головним завданням, відтак не чекаючи весни, вони взялися до відновлення пошкодженого вогнем. Отож наприкінці минулого тижня працівники Богунського лісництва разом з директором підприємства Русланом Карчевським та головним лісничим Сергієм Дубницьким на трьох ділянках загальною площею  1 гектар посадили 5 тисяч штук саджанців сосни звичайної”, – йдеться у повідомленні.

Варто зазначити, що в Житомирському лісгоспі вже близько 10 років практикують вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. А саме такі саджанці, вирощені за особливою технологією в спеціальних касетах, можна висаджувати на лісових ділянках впродовж всього вегетаційного періоду, адже в них (касетах) впродовж тривалого періоду  зберігається волога та поживні речовини. Це і дозволяє рослині успішно прижитися на новому місці навіть тоді, коли оптимальні терміни для садіння звичайних саджанців минули.

Нагадаємо, 180 гектарів лісу згоріло на півночі області: особі, яка спричинила пожежу, “світить” 10 років. Житомирщина у вогні: 1069 людей намагалися загасити лісові пожежі.

Leave a Comment