Управління освіти Житомира просить профінансувати державну реформу з міського бюджету

Управління освіти Житомира просить профінансувати державну реформу з міського бюджету

До державних 10 мільйонів просять додати 11.

Управління освіти Житомирської міської ради попросило депутатів виділити з бюджету 11 млн грн на втілення в життя державної освітньої реформи. Про це під час засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету повідомив начальник управління Валентин Арендарчук.

«Попередньо планувалося, що витрати на втілення реформи з державного та місцевого бюджетів будуть розподілені на рівні 70 на 30 відсотків. Тобто, з міського бюджету ми мали співфінансувати 30 відсотків суми. Однак по деяких позиціях держава виділила менше коштів», – пояснив начальник управління освіти.

За його словами, з державного бюджету виділили близько 10 млн грн. Щоб учні перших класів з 1 вересня почали вчитися за новою програмою, потрібно ще 11 млн грн.

«Якщо ми цього не зробимо — ми зірвемо реформу у Житомирі. А це несе за собою дуже серйозні наслідки», – додав Валентин Арендарчук.

Прохання управління освіти члени комісії не підтримали. Вони рекомендували профільному заступнику міського голови Вікторії Краснопір звернутися із листом до облдержадмінстрації з вимогою дофінансувати реформу у обіцяних пропорціях. Адже замість обіцяних 70 відсотків з державного бюджету виділили близько 48.

Нагадаємо, що через невиконання державою зобов’язань із забезпечення пільгового телефонного зв’язку суд заблокував рахунки департаменту соцполітики Житомисрької міської ради. Гундич хоче, щоб за державні пільги розраховувалися з місцевих бюджетів.

Leave a Comment