Велике прання: міськрада хоче створити разом із приватною фірмою громадську пральню

Велике прання: міськрада хоче створити разом із приватною фірмою громадську пральню

Проект вартістю у понад 3 мільйони.

У Житомирі планують створити громадську пральню, яка буде обладнана сучасними професійними пральними та сушильними машинами, прасувальними катками, пральнями самообслуговування. Відповідний проект рішення Про розробку техніко-економічного обгрунтування проекту «Створення громадської пральні на базі комунального підприємства «Гагарінське» Житомирської міської ради» оприлюднили 22 березня.

Питання розглядатиме виконавчий комітет. Облаштувати пральню планується у частині будівлі, що по вул. Гагаріна, 53А загальною площею 1274,7 м. кв. Розрахункова вартість проекту складає орієнтовно 3,2 млн. грн. Очікується, що 100% його вартості профінансує приватний партнер.

«Реалізація проекту громадської пральні на базі комунального підприємства «Гагарінське» спрямована на вирішення проблеми – відсутність сервісу громадських пралень в місті Житомирі та низький рівень якості послуг прання білизни в дошкільних навчальних закладах міста. Проект направлений на задоволення потреб, в першу чергу, таких фізичних та юридичних осіб: – бюджетні установи міста Житомира (в першу чергу, дошкільні навчальні заклади); – заклади сфери послуг (готелі, ресторани, кафе, масажні салони, спортивні клуби тощо); – студенти, мешканці хостелів, сезонні працівники, мешканці, які не мають власних пральних машин, та інші мешканці міста», – йдеться у концептуальній записці до проекту рішення.

Відповідно до документу, концепція пральні самообслуговування полягає в тому, що клієнт приходить в пральню, закладає речі спочатку в пральну машинку, потім – в сушку, і сам стежить за процесом – п’є каву, читає книжку або працює в Інтернеті (в пральні буде влаштований безкоштовний Wi-Fi).

«Розрахункова вартість проекту складає орієнтовно 3,2 млн. грн. Але оскільки проект планується реалізувати на умовах державноприватного партнерства, а сам проект є комерційним та передбачає отримання доходів від здійснення господарської діяльності, в тому числі отриманих за надання послуг з прання білизни для дошкільних навчальних закладів міста Житомира, то очікується, що 100% його вартості буде профінансовано за рахунок коштів приватного партнера. Державний партнер забезпечить розробку техніко-економічного обґрунтування Проекту та адміністративний супровід його впровадження», – йдеться у документах.

Крім цього, міська рада планує передати приватному партнеру для здійснення модернізації з подальшим управлінням в користування та правом поліпшення терміном до15 років частину будівлі (підвал – 523,4 м кв., або І-й поверх – 689,1 м кв.) за згаданою адресою.

До слова, в місті Житомирі з чисельністю населення 269,7 тис. осіб немає жодної громадської пральні. Послуги прання в місті Житомирі надаються двома приватними хімчистками, комунальними підприємствами «Регулювання орендних відносин» та «Гагарінське» Житомирської міської ради. Всі перераховані компанії для прання білизни використовують звичайні побутові пральні машини.

Нагадаємо,  житомиряни просять міськраду створити критий скейт-парк для молоді. Міськрада збирається створити «скаутський» центр.

Leave a Comment