Власник будівельного підприємства у Житомирі заплатить понад 2 мільйони гривень штрафу за неоформлених працівників

Власник будівельного підприємства у Житомирі заплатить понад 2 мільйони гривень штрафу за неоформлених працівників

За 21 неоформленого найманого працівника.

Під час проведення документальної перевірки одного з будівельних підприємств Житомира виявлено 21 неоформленого найманого працівника. За порушення прав найманих працівників працедавцю нараховано понад 2 млн грн штрафних санкцій. Про це повідомила прес-служба управління Держпраці у Житомирській області.

“Інспектори проаналізували надані керівництвом підприємства угоди про виконання робіт, укладені роботодавцем з 21 фізичною особою. Фахівці Управління Держпраці встановили, що дані угоди мають ознаки строкових трудових договорів, зокрема, надання послуг носить постійний характер з систематичним виконанням трудових функцій, у той час як угоди ЦПХ застосовуються для виконання конкретної роботи і після досягнення мети договір вважається виконаним та його дія припиняється. Оплата праці працівників підприємства визначена такою, яка має ознаки погодинної системи оплати праці, до того ж, в актах приймання-передачі робіт (послуг) інспекторами праці зафіксовано обсяг годин по кожній особі, які були відпрацьовані за місяць. Це також є додатковим підтвердженням наявних ознак трудових відносин. За вказані порушення, зокрема підміну трудових відносин цивільно-правовими, керівництвом Управління Держпраці у Житомирській області на будівельне підприємство накладено штраф у розмірі понад 2 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, майже 8 мільйонів зарплати заборгували жителям області роботодавці. Житомирщина: на одну вакансію – троє «офіційних» безробітних.

Leave a Comment