Власник Щорсівського кар’єру каже, що в нього “віджимають” бізнес

Директор СП “Щорсівський гранітний кар’єр Укооппостачмашу’’ Євген Крівінюк стверджує, що майно його підприємства намагаються прибрати до рук рейдери. Про це він розповів у розмові із журналістом “Вголос.Zt” та надав копії цілого пакету документів.

“Підприємство належить приватній особі. Так вийшло через нашу недосконалу законодавчу систему. До прийняття антирейдерського закону можна було з будь-якої точки України перереєструвати і внести зміни до установчих документів лише за допомогою печатки. Минулого року від цього постраждало як мінімум 3 тисячі підприємств”, – стверджує Євген Крівінюк.

За словами Крівінюка, його підприємство теж опинилося в числі цих фірм. Підприємець підтвердив, що у 2005 році брав кредит у банку “Аваль”. Після того, як виплатив перший, взяв другий. Але, каже він, обставини склалися так, що віддати другу позику підприємство вже не могло.

“За списання боргів екс-директор обласної філії банку Анатолій Фещенко пропонував віддати частину підприємства його синові Олександру (нинішній заступник міського голови Олександр Фещенко, – ред.). Але ми не пійшли на ці умови. Просили 30%. Попри те, що кредитний договір забороняє банку відчужувати майно без відома позичальника, фінансова установа продала наш борг третій особі, ТОВ “Респект-плюс”, – продовжує Євген Крівінюк.

За законом, переконаний наш співрозмовник, майно мали продати з аукціону. Не все. А рівно на ту суму, яку завинили перед “Авалем”. Втім, із цією втратою фірма змирилася. Мовляв, нехай буде, дай Бог, не знадобиться. Трохи згодом, стверджує Крівінюк, на підприємство почалися рейдерські атаки. Їх вдалося відбити. Після того протистояння перейшло у судову площину. Крапку у цій колотнечі поставив господарський суд Житомирської області 12 листопада 2012 року. Своїм рішенням суд заборонив відчужувати решту майна кар’єру.

“На цьому ніби все мало закінчитися. Однак уже трохи згодом мені почали розповідати, що у кар’єру змінився власник. У єдиному державному реєстрі ніби все добре. Але, виявляється, що наше майно нотаріус по-тихому взяв і переписав на іншу особу. І це попри те, що власність наша була арештована судовим виконавцем за борги перед Пенсійним  фондом”, – каже Євген Кривенюк.

Хоча, згідно з чинним законодавством, борги по пенсійному фонду та фіскальній службі не можуть сплачуватися іншими підприємствами, окрім боржників. А нотаріус при оформленні договору про відступлення прав мав би перевірити, чи не є майно в арешті.

ТОВ “Респект-плюс”, яке з квітня 2014 року перебуває у процесі припинення, у липні 2015 року відступає своє майно ТОВ “Стоун пропертіз девелопмент”. Керівником останнього є киянин Андрій Бєлкін. Він є також директором ПАТ ВО “Житомирнерудпром”, яке займається видобутком корисних копалин в області. У свою чергу засновниками “Стоун пропертіз” є ТОВ “Укрпрофресурс”, яке утворили жителька села Леськи Черкаської області Вікторія Дубина та мешканець Донецька Артур Поздняков. Обоє вклали у підприємство по 80 тис. грн.

Не менш цікавою є особа, яка підписала договір про відступлення права вимоги із ТОВ “Респект-плюс”. Уповноважений представник “Стоун пропертіз девелопмент” – Ігор Курцев. Ця постать фігурує у засновниках фірм, які займаються гарнітом та щебнем у Житомирській області. Серед них кар’єр “Дідковичі”, ТОВ “Кам’яне сузір’я”, ТОВ “Граніти Ємільчино”, ТОВ “Хім-Тек”, ТОВ “Гранітний кар’єр”. Усі ці підприємства зареєстровані у Ємільчинському та Коростенському районах. Схоже, що згадане підприємство вирішило максимально монополізувати ринок граніту у області. Ігор Курцев є також директором та одним із засновників новоствореного підприємства ТОВ “Щорсівський грантіний комбінат”. Юридична адреса фірми ідентична місцезнаходженню Щорсівської сільської ради Коростенського району. Сільська рада вже звернулася до місцевої прокуратури з приводу. Але правоохоронці на цей факт поки ніяк не відреагували.

Крім Курцева, до складу засновників увійшов також Дмитро Загородній, власник фірм “Сонячна долина”, “ВЕК-2003” та “Граніт-пром”. Всі три фірми займаються видобутком каміння на Житомирщині.

Втім, переоформлення майна СП “Щорсівський гранітний кар’єр Укооппостачмашу” на нову юридичну особу не вирішило іншого питання – безпосередній видобуток каміння. Дозвіл на надра виданий саме на кар’єр Укооппостачмашу.

“Тоді почалася підробка документів. Шляхом підміни підписів та внесення змін до установчих документів два підприємства-засновника СП “Щорсівський гранітний кар’єр Укооппостачмашу” нібито передали свої майнові права третім особам. У такий спосіб до складу засновників та керівників фірми були введені треті особи. Парадоксально, що на цих документах стоїть буцімто мій підпис. Хоча, зрозуміло, у цій афері я не брав ніякої участі. І якщо печатку компанії “MATRIX GROUP LTD”, зареєстрованої на Сейшельських островах, вони ще змогли підробити, то печатка іншої фірми-засновника – ТОВ “Леда”, зареєстрованого в Російській Федерації, відсутня”, – каже Євген Крівінюк.

За фактом підробки документів підприємець звернувся до правоохоронних органів. Останні ж, за словами самого Крівінюка, проігнорували його заяви про злочин, пославшись на те, що на СП “Щорсівський гранітний кар’єр Укооппостачмашу” є заборгованість по заробітній платі та несплата пенсійних внесків.

Нагадаємо, що директор та співвласник ТОВ “Щорсівський гранітний комбінат” Ігор Курцев стверджує, що Євген Крівінюк продав майно кар’єру та спрямував кошти на підтримку терористичної “ДНР”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *