Як офіційно оформити оренду нерухомості у Вінниці

Як офіційно оформити оренду нерухомості у Вінниці

Особливості співпраці наймодавця і квартиронаймача.

З огляду на те, що більшості українців потрібно збирати на власну квартиру 10-15 років або заганяти себе в кабалу банку на 30 років їм доводиться задовольнятися тимчасовим житлом. Але віддаючи гроші орендар хоче отримати комфортні умови проживання, гарантію безпеки співробітництва з власником житла. Щоб забезпечити спокійний сон в чужому помешканні наймач повинен знати правила складання орендного договору. Офіційний документ стане гарантом дотримання прав і інтересів власника квартири та мешканців що тимчасово проживають. Додатково варто оформити опис речей в житлових приміщеннях. Це дозволить уникнути непорозумінь в майбутньому.

Юридичні тонкощі співпраці

Будь-який усний договір між наймодавцем і квартиронаймачем не має юридичної сили. Тільки складання письмової угоди є офіційним підтвердженням співпраці зацікавлених в співробітництві сторін. Відповідно до чинного українського законодавства орендуючи квартиру терміном більш календарного року потрібно реєструвати документ у нотаріуса. При короткостроковій оренді нотаріальне завірення не обов’язково. Відмовляючись підписувати контракт, наймач позбавляє себе можливості користуватися правами, передбаченими законом.

Деякі власники нерухомості в Вінниці намагаючись ухилитися від передбачених податків пропонують орендареві домовитися про нюанси проживання в усній формі. Але це дозволяє орендодавцю виставити мешканців за двері без їх згоди в будь-який час не пояснюючи причини. Тому якими б вигідними умовами не мотивував наймодавець адекватний орендар повинен наполягати на письмовому підтвердженні взаємин.

Хочеться відзначити, що самостійно зняти квартиру у Вінниці можна на DOM.RIA. Завдяки програмі перевіреної нерухомості в орендарів не виникає проблем з пошуком тимчасового даху над головою. Зручно що в перевірених оголошеннях розміщені панорамні знімки, зроблені інспектором сайту. Це допоможе вивчити житло перед безпосереднім оглядом. DOM.RIA використовуючи тільки свіжу, правдиву інформацію став №1 обійшовши найближчих конкурентів на українському ринку оренди житлової нерухомості.

Обов’язкові умови договору

У грамотна складеному договорі оренди житлоплощі повинні міститися такі дані:

 • інформація, взята з паспортів орендаря та орендодавця;
 • технічний опис житлоплощі що послужила причиною підписання контракту;
 • час дії орендної угоди, способи її пролонгації;
 • розмір щомісячних платежів, умови їх внесення;
 • причини припинення співпраці;
 • наявність застави, спосіб її повернення;
 • можливість проживання інших членів сім’ї спільно з основним орендарем;
 • інші важливі для власника житла і квартиронаймача нюанси.

Письмова угода може включати інші умови, що забезпечують безпеку співпраці. Це стосується оплати комунальних послуг, проведення косметичних ремонтів, проживання домашніх тварин, інші особливості. На окрему увагу заслуговує пункт, що описує можливість і періодичність перегляду розміру орендної ставки. При цьому чинний Цивільний кодекс не передбачає обмежень інформації, що міститься в договорі.

Важливі особливості співпраці

Досвідчені орендарі з Вінниці рекомендують при пошуку тимчасового даху над головою слідувати пунктам простого плану:

 • Перевірити правовстановлюючий документ на нерухомість. Сьогодні таким є виписка з державного реєстру речових прав.
 • Вивчити всі пункти орендної угоди. Важливо щоб в документі відбивалася інформація, яка допомагає розв’язувати спірні питання мирним шляхом.
 • Обговорити та зафіксувати в договорі нюанси та періодичність перегляду розміру орендної плати.
 • Узгодити форс-мажорні обставини, які можуть вплинути на подальшу співпрацю.

Термін дії договору

При довгостроковій оренді квартири строком понад рік договір завіряється в нотаріальній конторі. Якщо співпраця передбачена на строк понад 3 роки вона підлягає обов’язковій держреєстрації. Щоб уникнути додаткових витрат на послуги нотаріуса і реєстрацію угоди можна підписати контракт терміном упродовж як мінімум року. У майбутньому для продовження терміну оренди можна скласти новий договір.

Також можливе внесення в договір довгострокової оренди пункту автоматичної пролонгації. Це має на увазі що, якщо умови угоди не були порушені зацікавленими сторонами документ вважається автоматично продовженим після закінчення терміну дії. Якщо в угоді відсутній термін оренди, вона за умовами чинного законодавства підписується на 5 років.

У випадку з короткостроковою орендою житла у Вінниці договір складається в довільній формі та вважається дійсним після підписання орендарем та орендодавцем. При цьому у квартиронаймача не буде права займатися суборендою або заселяти третіх осіб без відома власника квартири.

Leave a Comment