За ініціативи фракції «Сила і Честь» облрада звернулася до Кабміну щодо передачі газових мереж

Депутати Житомирської обласної ради одноголосно підтримали звернення до Прем’єр-міністра України та Голови Фонду державного майна України щодо передачі газових мереж у комунальну власність місцевим радам. Звернення було ініційоване фракцією «Сила і Честь» в обласній раді.

«Мережі, що раніше побудовані мешканцями сіл та селищ області, підприємствами або перебували у комунальній та державній власності, передані в господарське віддання АТ «Житомиргаз». На сьогоднішній день АТ «Житомиргаз» принижує громаду, самовільно приймає рішення щодо встановлення загальнобудинкових лічильників, відключає багатоповерхові будинки, приватні домогосподарства та підприємства від газопостачання без будь-яких причин, що має негативний вплив на майно мешканців, підвищує і так високу соціальну напругу», – йдеться у документі.

Автори звернення також додають, що мешканці територіальних громад скаржаться на відключення та погрози про відключення боржників від газопостачання. Навіть у період «коронавірусного» карантину.

«Передача газових мереж у спільну власність територіальних громад Житомирської області сприятиме посиленню процесу децентралізації, що зараз є пріоритетним, та дасть можливість громадам бути спроможними здійснювати місцеве самоврядування у всіх сферах своєї життєдіяльності, а також виконати інвентаризацію газових мереж», – вважають депутати «Сили і Честі».

На думку обранців, територіальні громади можуть здавати мережі, збудовані власним коштом громадян, передати газовикам у платне користування. Це дозволить отримати додаткові гроші на «місцеві потреби» (благоустрій доріг, вуличне освітлення, вивезення сміття тощо).

Нагадаємо, що ще у квітні депутати «Сили і Честі» зареєстрували проєкт звернення в обласній раді. «Сила і Честь» у Житомирській районній раді ініціювала зниження тарифів на газ для всіх споживачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *