Жителі Глибочиці сьомий рік вимагають від влади встановити світлофор біля села

Жителі Глибочиці сьомий рік вимагають від влади встановити світлофор біля села

Погрожують перекрити трасу Київ-Чоп.

Понад 60 жителів приміської Глибочиці прийшли 30 червня під стіни сільської ради на схід села із вимогою встановити світлофор на в’їзді до села та на під’їзді до нього.

Листування із сільською радою, розповідають місцеві жителі, триває ось уже сьомий рік. Вперше встановити світлофори селяни попросили у 2014-му році, коли на пішохідних переходах через трасу Київ-Чоп почали гинути люди.

«На цьому пішохідному переході дуже багато гине людей. 14 березня 2014 року там загинула моя донька. Тоді приїжджав автодор, сільська рада була присутня, з ДАІ були присутні. Вони обіцяли багато нам, але нічого не зробили. Моїй доньці було 23 роки», – розповіла жителька села, одна із організаторів сходу, Олена Яремчук.

За її словами, саме тому і організувалися разом із односельцями та прийшли до сільського голови Сергія Сокальського. Якщо питання не вирішать найближчим часом – обіцяють перекрити трасу Київ-Чоп.

«Наші діти ходять через дорогу на стадіон, у ліс і до ставка. Коли селом пролітає звістка, що знову на переході когось збили, ми відразу починаємо шукати своїх дітей і рідних. Переживаємо, чи не вони втрапили в халепу. Вночі тут на трасі постійно «гонки» влаштовують», – каже ще один організатор заходу Максим Лук’янчук.

За даними підрозділу національної поліції у Житомирському районі, протягом 2016-2021 років на під’їзді до Глибочиці сталося 11 дорожньо-транспортних пригод за участі пішоходів. Внаслідок них 6 людей загинуло, 5 – були травмовані. Лише 3 ДТП сталися в межах нерегульованих пішохідних переходів. Решту людей збили просто на «зебрі».

«Основною причиною травмування та загибелі пішоходів є перевищення водіями обмежень швидкості руху та ігнорування пішоходами вимог Правил дорожнього руху щодо темної пори доби», – додають у поліції.

Глибочицький сільський голова Сергій Сокальський запевнив жителів села, що листування з уповноваженими органами щодо встановлення світлофорів веде з 2014 року. Однак до сьогодні це питання фактично не зрушувало з місця.

«Це проблема навіть не сільської ради, а проблема держави. Тому що траса, яка йде з Житомира повз Глибочицю це – дорога державного значення. Сьогодні вона відноситься до відання Служби автомобільних доріг у Житомирській області. Тобто, всі роботи, встановлення тих чи інших знаків та об’єктів здійснюється лише з дозволу власника, тобто Служби автомобільних доріг», – зазначив Сокальський.

За його словами, сільська рада листується зі Службою автомобільних доріг із 2008-го року. Просить встановити світлофори або пішохідний міст. У 2014-му році на дорозі встановили пішохідні переходи, які блимають. Сільський голова також додав, що нарешті вдалося досягти порозуміння із власником автодороги і питання перебуває на шляху вирішення. Останні листи, стверджує Сергій Сокальський, він написав до Служби автодоріг області наприкінці червня. Тож просить селян дати йому час на отримання відповіді. Останню має озвучити жителям Глибочиці вже 12 липня.

Нагадаємо, що жителі житомирського провулку, де під колесами вантажівки загинула дитина, перекрили дорогу по вулиці Селецькій. Вчителям, які перекрили трасу Київ-Варшава, пообіцяли виплатити заборгованість по зарплаті.

Leave a Comment