Жителі області можуть отримати лікарські препарати за програмою «Доступні ліки» у 78 аптеках

Жителі області можуть отримати лікарські препарати за програмою «Доступні ліки» у 78 аптеках

З квітня аптекам області виплатили понад 9 млн грн.

Жителі Житомирщини можуть отримати лікарські препарати за програмою «Доступні ліки» у 78 аптечних закладах, які підписали договір з НСЗУ щодо участі в програмі реімбурсації «Доступні ліки». Так за е-рецептами «доступні ліки» можна одержати безкоштовно або з частковою доплатою у 289 місцях відпуску. Про це повідомила пресслужба облдержадміністрації. 

“З квітня цього року аптекам області виплатили понад 9 млн грн  за відпущені ліки жителям регіону. З 1 квітня програма «Доступні ліки» перейшла до адміністрування Національної служби здоров’я України, яка напряму працює із аптечними закладами. Так жителі Житомирщини продовжують отримувати необхідні їм життєві препарати з мінімальною доплатою або безкоштовно.

Упродовж квітня-вересня 2019 року відповідно до е-даних НСЗУ, у Житомирській області виписали 280,686 тис. електронних рецептів на «Доступні ліки». В аптеках за цими е-рецептами отоварили 227,081 тис. ліків, що складає 80,90%”,- йдеться у повідомленні.

Для того, щоб отримати е-рецепт на «Доступні ліки» потрібно звернутися до лікаря, з яким підписали декларацію. Сімейний лікар виписує електронний рецепт, який можна отоварити у аптеці, що увійшла до програми реімбурсації з НСЗУ (про це свідчить наліпка на аптечному закладі).

На мобільний номер пацієнта приходить повідомлення з номером та кодом рецепту. Код відображає назву діючої речовини препарату. Відповідно до цього підбирають ліки. При потребі лікар може видати і паперовий варіант рецепту.

Нагадаємо, у аптеці хворі чекали годинами, щоб отримати ліки «за безкоштовними рецептами». Комунальна аптека у Житомирі отримала ліцензію і почала виготовляти ліки.

Leave a Comment