Жителя Бердичева судитимуть за співпрацю із ФСБ

Жителя Бердичева судитимуть за співпрацю із ФСБ

Він фотографував військові об’єкти.

Жителя Бердичева судитимуть за співпрацю із російським спецслужбами. Про це повідомила пресслужба прокуратури області.

«За даними слідства, 22-річний житель міста Бердичева, налагодивши контакт через мережу Інтернет із представником ФСБ Росії та вступивши з ним у злочинну змову, тривалий час, із січня по квітень 2021 року, отримував та виконував завдання, що завдають шкоду обороноздатності і державній безпеці України», йдеться у повідомленні.

Зокрема, діючи під конспіративним псевдонімом, він фотографував військові об’єкти, територію полігону, будівлі, автотранспорт, розташування камер відеоспостережень, входи і виходи приміщень, у тому числі аварійні і пожежні, гуртожитки, у яких проживають військовослужбовці, а також збирав приватну інформацію про їх сім’ї.

Усю інформацію, фотографії передавав через інтернет. За кожне завдання отримував на банківську картку відповідну плату. За «сумлінність» його запросили до Росії для проходження спецпідготовки та видали гроші для оформлення закордонного паспорта.

На даний час затриманий перебуває під вартою. Йому інкримінують державну зраду. Санкція зазначеної статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, що двом учасникам так званої «ДНР» повідомили про підозру. СБУ повідомила про підозру офіцеру-зраднику, який перейшов на бік ворога.

Leave a Comment