Житомир знову дотуватиме вчителів та лікарів

Житомир знову дотуватиме вчителів та лікарів

У мерії обговорили новий бюджет.

Міський бюджет на 2017 рік обговорили у сесійній залі Житомирської міської ради 20 грудня. Проект документу презентував директор департаменту бюджету та фінансів Сергій Гаращук.

За словами Сергія Гаращука, це робочий проект бюджету, адже невідомо, що прийме Верховна Рада. Питання виникають щодо пільг на проїзд та профтехосвіти.

“З 2017 року держава перекладає фінансування закладів освіти на плечі органів місцевого самоврядування. З державного бюджету фінансуватиметься тільки заробітна плата вчителів. Разом із харчуванням дітей для цього потрібно 145 млн грн бюджетних коштів”, – сказав Сергій Гаращук.

Додаткових фінансових зобов’язань на місто ляже аж на понад 300 млн грн. Цьогоріч субвенція з державного бюджету вперше за 6 років забезпечить зарплату вчителям. Щоправда, близько 135 млн грн місту таки доведеться виділити для оплати роботи адмінперсоналу та енергоносіїв.

“Дещо гірша ситуація із медичною субвенцією. Передбачених державним бюджетом кошти, які маємо спрямувати на зарплату лікарям, не вистачає. Тому 32 млн грн доведеться спрямувати додатково із міського бюджету”, – стверджує Сергій Гаращук.

При цьому додатково місто має забезпечити оплату енергоносіїв у лікарнях, медикаменти та харчування.

Нагадаємо, що у жовтні Сергій Гаращук прогнозував, що з міського бюджету доведеться платити зарплату вчителям та лікарям. Протягом 2016 року міська рада виділила майже 20 млн грн на зарплати освітянам та медикам.

Leave a Comment