«Житомиргаз» оштрафували на 850 тисяч за неправомірне донарахування обсягів газу споживачам

«Житомиргаз» оштрафували на 850 тисяч за неправомірне донарахування обсягів газу споживачам

Питання вивчатиме й Антимонопольний комітет.

ПАТ «Житомиргаз» оштрафували на 850 тис. грн за порушення ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу. Зокрема, мова йде про донарахування споживачам обсягів природного газу. Таке рішення у ході засідання 2 квітня ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Порушення виявили під час перевірки, яку провели після скарг споживачів.

«Накласти штраф на ПАТ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ «ЖИТОМИРГАЗ» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу», – йдеться у рішенні комісії.

В обґрунтуванні до проекту постанови НКРЕКП додали, що у разі здійснення неправомірних донарахувань іншим побутовим споживачам, ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ» до 22 квітня має здійснити перерахунок таким споживачам.

«У разі здійснення ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ» неправомірних донарахувань із застосуванням коефіцієнтів приведення об`ємів природного газу до стандартних умов іншим побутовим споживачам, ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ» до 22 квітня 2019 року привести свої дії у відповідність до вимог чинного законодавства шляхом здійснення перерахунку таким споживачам у частині визначення фактичного об’єму споживання (розподілу) природного газу по об’єктах побутових споживачів на підставі даних лічильника природного газу, починаючи з жовтня 2018 року», – йдеться у документі.

Департамент ліцензійного контролю повідомить Антимонопольний комітет України щодо можливих ознак зловживання ПАТ«ЖИТОМИРГАЗ» монопольним становищем на ринку природного газу.

Нагадаємо, «Житомиргаз» придбає для власних потреб смартфони на майже 238 тисяч. Жителі області економлять газ. У «Житомиргаз» скаржаться, що тепер немає грошей на модернізацію.

Leave a Comment