Житомирщина: держлісгоспу доведеться сплатити двом сільрадам 300 000 гривень за зрізані дуби

Житомирщина: держлісгоспу доведеться сплатити двом сільрадам 300 000 гривень за зрізані дуби

За завдану природному середовищу шкоду.

Апеляційний господарський суд задовільнив позов Бердичівської місцевої прокуратури про стягнення з держлізгоспу на користь Любимівської та Зурубинецької сільських рад понад 300 тис. грн завданої довкіллю шкоди.  Про це повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.                                          

“Йдеться про те, що виявлено незаконну порубку 31 дерева породи дуб у полезахисних лісових смугах, які знаходяться на земельних ділянках лісового фонду (користувач – держлісгосп) та розташовані на території цих сільських рад, що в Андрушівському районі.  За висновками проведеного судового інженерно-екологічного дослідження, незаконною порубкою лісу (31 дерева) навколишнього природному середовищу завдано матеріальної шкоди на суму 302 тис. грн”, – йдеться у повідомленні.

Статтею 19 Лісового кодексу України передбачено, що постійні лісокористувачі зобов’язані забезпечувати охорону, захист, відтворення підвищення продуктивності лісових насаджень, дотримуватися правил і норм використання лісів. У зв’язку з тим, що держлісгоспом (лісокористувачем) не забезпечено належну охорону та захист лісових ресурсів та допущено незаконну порубку, прокурором було заявлено позов про відшкодування до бюджетів сільських рад завданої довкіллю шкоди, який судом першої інстанції задоволено.

“Підтвердив позицію прокуратури й апеляційний господарський суд, залишивши без задоволення апеляційну скаргу держлісгоспу.

Відтак, апеляційним господарським судом залишено в силі рішення місцевого суду про стягнення за позовом прокуратури на користь двох сільських рад понад 300 тис. грн шкоди, завданої навколишньому природному середовищу”, – додали у прокуратурі.

Нагадаємо, прокуратура вимагає стягнути з головного лісничого одного із лісгоспів області понад 15,4 млн грн. Прокуратура вимагає, щоб “садівники” повернули ділянки на березі річки, які отримали від РДА 9 років тому.

 

Leave a Comment