Житомирщина: на ЗНО з української мови з’явилися лише 54,9% абітурієнтів

На Житомирщині 1 червня участь у ЗНО з української мови взяли 2024 учасники, з української мови та літератури – 7 740. Про це повідомила  пресслужба вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.

Зокрема, 1664 абітурієнтів не з’явилися на іспит з української мови. Тому явка склала лише 54,9%. ЗНО з української мови та літератури не прибули здавати 1175 абітурієнтів. Явка становила – 86,8%.

“Цьогоріч Верховною Радою України було ухвалено закон про звільнення здобувачів повної загальної середньої освіти 2021 року від обов’язкового проходження ДПА у формі ЗНО. Нагадаємо, що тестування з української мови і літератури є універсальним, тобто за його проходження можна отримати результат ДПА, результати для вступу за технічними чи гуманітарними напрямами підготовки, водночас за виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови можна було отримати результат ДПА, а також результат ЗНО для вступу до закладів вищої освіти на технічні спеціальності. Ймовірно, саме через звільнення учасників від обов’язкового проходження ДПА, а також через вужчі можливості для використання результатів сертифікаційної роботи з української мови, значна кількість учасників не з’явилися для проходження цього іспиту”, – йдеться у повідомленні.

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі у додатковій сесії. Для цього необхідно упродовж 5 робочих днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву. Докладніше про умови участі у додатковій сесії — у відповідному розділі на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, у Житомирі поліцейські охорони виявили перші порушення під час ЗНО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *