Житомирводоканал придбає труби у фірми, близької до одіозного нардепа Бойка

Житомирводоканал придбає труби у фірми, близької до одіозного нардепа Бойка

Фірма має «коріння» в Росії та офшорах.

КП «Житомирводоканал» придбає за 1 млн 889 тис. 358 грн поліетиленові труби у ТОВ «ТД «Євротрубпласт». Відповідне оголошення оприлюднили на порталі публічних закупівель «ProZorro». Фірму пов’язують із народним депутатом від «Опозиційного блоку» Юрієм Бойком та російською керуючою компанією «Група Поліпластік».

Участь у тендері на закупівлю брали дві фірми, столичне ТОВ «ЦК «Київбуд» та «ТД «Євротрубпласт», зареєстроване у Рубіжному Луганської області. Підряд на постачання труб виграло останнє підприємство. Різниця у цінових пропозиціях склала майже 600 грн.

За інформацією сайту «Євротрубпласту», компанія входить до російської «Групи Поліпластик». Прямого зв’язку із російською компанією немає. Однак офшорні фірми з Кіпру, Гонгконгу та Великобританії належать саме росіянам. Керівником «Євротрубпласт» у Рубіжному є Ігор Стрілець. У часи, коли Юрій Бойко очолював НАК «Нафтогаз», чинний директор підприємства був співробітником національної акціонерної компанії.

До російських власників має відношення і дружина Юрія Бойка. Згідно із декларацією нардепа, Віра Бойко є співробітником «Групи Поліпластик», розташованої у Москві. Протягом 2017 року вона отримала від згаданої компанії понад 1 млн грн зарплати. Задекларував Бойко також квартиру дружини у Москві.

Примітно, що російська версія сайту «Групи Поліпласт» жодним чином не згадує про наявність потужностей в Україні. Мова йде лише про Росію, Білорусь та Казахстан. Український сайт компанії, в свою чергу, жодним чином не пов’язує підприємство із «Групою Поліпласт». Посилаються на британську корпорацію «Radius Systems». Однак у відкритих джерелах зазначається, що кінцевим власником «Radius Sytems» є російська «Група Поліпласт».

Нагадаємо, що росіяни, які сидять у житомирській тюрмі, просять Путіна обміняти їх на українських політв’язнів. СБУ викрила мережу антиукраїнських агітаторів, які працювали на спецслужби Росії.

Leave a Comment