Житомирян просять допомогти обрати кращий пам’ятний знак Воїнам Житомирщини

Житомирян просять допомогти обрати кращий пам’ятний знак Воїнам Житомирщини

З п’яти кращих пропозицій.

Міська рада запрошує громадськість взяти участь в оцінюванні конкурсних пропозицій на кращий пам’ятний знак/композицію “Воїнам Житомирщини – захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на Сході України”, який планують розмістити у сквері по вулиці Перемоги, 2. Про це повідомила пресслужба міської ради. Під час першого етапу конкурсу журі вже обрало п’ять кращих пропозицій для оприлюднення та онлайн-опитування.

Композиція під девізом 2505201976:

композиція заглиблена на 2 м від рівня землі і підіймається на 2 м над рівнем землі. Символізує рубець на тілі держави, міста. В заглибленні на стіні викарбовуються імена загиблих, що спонукає до концентрації думок на подіях, що призвели до втрат. Навпроти стіни місце для відпочинку, спілкування, вшанування загиблих.

Композиція під девізом 8888807:

виконана у вигляді лодії. Образи на лодії символізують воїнів всіх поколінь, які боролись за незалежність нашої держави. Лодія — це наша історія, наше минуле. Шануючи його ми переміщуємось у сучасність. Те, що композиція має бути розміщена біля фонтану є символічним, бо вода – це життя. Воїни захищають наше життя.

 В давнину з  піснею “Пливе кача” воїни відходили в небуття. І ця композиція, як продовження цієї сумної традиції. Скульптура лодії  із загиблим побратимом розташована зліва. Справа — мати, донька в горі.

Композиція під девізом 8857778

обеліск з зображенням воїнів-захисників України на Сході України. Характерно, що наші земляки-десантники одними із першими пішли на захист Вітчизни. І символічно, що в композиції відображено знак десантних військ. Площини відкрито для інформаційних текстів.

Композиція під девізом 5121957:

скульптурно-пластична композиція є оглядовою з усіх сторін, але акцентовано увагу на двох домінантних рішеннях. З фасадної сторони – огляд на воїнів – захисників Вітчизни на Сході України, з іншої – герої України, які віддали своє життя у всі віки боротьби за незалежність нашої держави.

Композиція під девізом 145777:

композиція символізує образ молодого сина України, що віддає своє життя у битві з ворогом. Зображено момент апогею, коли молода людина-воїн гине, згораючи в горнилі війни.

Нагадаємо, вночі біля памятника Пушкіну намагалися викрасти 200-кілограмову гранітну кулю. У Житомирі влаштували забіг в пам’ять про загиблих військовослужбовців.

Leave a Comment