Житомиряни просять міськраду відреставрувати Келії єзуїтського монастиря

Житомиряни просять міськраду відреставрувати Келії єзуїтського монастиря

Петиція.

 Житомиряни просять міськраду відреставрувати Келії єзуїтського монастиря, залучивши меценатів та сусідню Польщу. Відповідну електронну петицію оприлюднили 28 січня. Триває збір підписів.

«Келії єзуїтського монастиря — найстаріша архітектурна споруда у місті Житомирі. Розташовується по вулиці Леха Качинського. Пам’ятка архітектури національного значенн, охоронний номер — 1091. Пропоную винести питання на сесію міської ради щодо реставрації цієї памятки національного значення. Такі перлини прикрасять містечко Житомир як затишне, європейське мість комфортне та приємне для проживання, залучать нових туристів. Для відновлення можна залучити і польских меценатів, польского уряду чи в рамках співпраці з якимось містом побратимом в Польщі. Це буде міжнаціональний проект, новий крок в Українсько-Польских відносинах», – написав автор петиції Іван Шевченко.

Петиція має набрати не менше 250 підписів впродовж трьох місяців для її подальшого розгляду відповідальними особами Житомирської міської ради.

Нагадаємо, житомиряни вже не вперше просять міськраду реставрувати найстарішу споруду у місті – келії Єзуїтського монастиря. Відновити підземелля Житомира та створити там музей. 

Leave a Comment