Житомирянина, який напозичався у друзів на 6,5 мільйонів гривень, взяли під домашній арешт

Житомирянина, який напозичався у друзів на 6,5 мільйонів гривень, взяли під домашній арешт

Гроші витрачав на власні потреби.

На Житомирщині чоловіку повідомлено про підозру у скоєнні шахрайства стосовно 24 осіб на загальну суму понад 6,5 млн грн. Про це повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

Прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою, у великих розмірах, що завдало значної шкоди, вчиненого жителем Житомира.

“Установлено, що 34-річний житель Житомира, шляхом зловживання довірою знайомих, з якими перебував у дружніх та довірливих стосунках, просив надати йому в борг грошові кошти, достовірно знаючи, що насправді повертати не буде. Щоразу, щоб видурити чималеньку суму коштів, «позичальник» придумував нові легенди. Багатьом знайомим, беручи в борг від 2000 до 13000 доларів США, обіцяв поділитися вирученими коштами, «заробленими» нібито на вигідній купівлі та продажу іноземної валюти.  Інших, також беручи у них значну суму – до 9000 тис доларів США – запевняв, що вигідно придбає, а потім за високою ціною продасть сільськогосподарську техніку, або конфісковані транспортні засоби, і, звісно, чесно поділиться з ними вирученими коштами. До того ж, не гребував ні малими, ні великими сумами у гривнях, доларах США та євро. В однієї із своїх жертв зловмисник умудрився неодноразово «напозичати» доларів США та гривень на загальну суму майже півмільйона гривень – понад 444 тис грн. Таким чином, протягом 2017-2018 років у 24-х своїх приятелів чи просто добре знайомих людей зловмисник «позичив» понад 6,5 млн грн, зараннє знаючи, що не повертатиме кошти, які щоразу витрачав на власні потреби”, – йдеться у повідомлення. 

Наразі у кримінальному провадженні триває досудове розслідування, яке проводить слідче управління ГУНП в області.

За результатами досудового розслідування особі повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) КК України. Також ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира підозрюваному обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту.

До слова, санкція зазначеної статті КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Нагадаємо,  у пенсіонерки шахрайка видурили 70 000 гривень, обмінявши їх на папір. У поліції розповіли про вид «банківського» шахрайства, який поширюється на Житомирщині.

 

Leave a Comment