За 12 зрубаних дубів житель області отримав 120 годин громадських робіт

За 12 зрубаних дубів житель області отримав 120 годин громадських робіт

Лісу нанасі шкоду у 200 тисяч гривень.

На Житомирщині лісопорушник завдав шкоди на 200 тисяч гривень і отримав покарання –  120 годин громадських робіт. Про це повідомила прес-служба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства. 

Ще на початку року працівники лісової охорони державного підприємства «Лугинське лісове господарство» в одному з лісових масивів на «гарячому» затримали 25-річного місцевого жителя. На місці події лежало 12 спиляних дубів, а при затриманому була бензопила. Викликані на місце події працівники Нацполіції зафіксували правопорушення. Було відкрито кримінальне провадження і по закінченню слідчих дій матеріали передали до суду.

“Незважаючі на те, що є підозрюваний, є визнання ним провини, є знаряддя злочину, суд доказову базу злочину вважає недостатньою! Щире каяття і висновки відповідних служб, що злочин не такий вже й тяжкий та й судимості до цієї пори лісопорушник  ніби не мав, переважили клопотання сторони обвинувачення про притягнення чоловіка до умовного терміну. Відтак обвинуваченому призначили покарання у вигляді громадських робіт на строк 120 годин! Це при тім, що лісовому господарству завдано шкоди більше, ніж на 200 тисяч гривень”, – йдеться у повідомленні. 

Варто зауважити, що в І півріччі цього року рейдові бригади державних лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства провели понад 2 тисячі рейдів, за результатами яких до адміністративної відповідальності притягнуто 97 осіб на загальну суму штрафів 39,3 тис.грн. З початку року лісова охорона виявила 69 випадків незаконних рубок, об’єм незаконно заготовленої деревини становить 579 куб.м., розмір шкоди, заподіяної лісу, складає 3,9 мільйона гривень. 40 справ передано до правоохоронних органів, відкрито 24  кримінальних провадження. І лише 2 справи передано до суду, по одній – маємо рішення, наскільки воно справедливе – питання відкрите.

Нагадаємо, на 400 тисяч гривень вкрали дубів у Новоград-Волинському районі. У Коростені судитимуть лісівника, який незаконно продав деревину підприємцю.

Leave a Comment