Абонплата за газ – це новий економічний удар по кожній родині, – Любов Цимбалюк

Абонплата за газ – це новий економічний удар по кожній родині, – Любов Цимбалюк

Фракція ВО «Батьківщина» підготувала звернення до Президента.

Депутати Житомирської міської ради під час сесії 4 квітня одноголосно підтримали звернення до Президента України з вимогою скасувати рішення про встановлення абонплати за користування газовими мережами та звільнення членів НКРЕ. Пропозицію прийняти звернення внесла голова фракції ВО «Батьківщина» у міській раді Любов Цимбалюк.

«28 березня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання, чим нанесла новий економічний удар по кожній родині. Плату кожного місяця сплачуватимуть усі споживачі незалежно від обсягу споживання. Абонплата нараховуватиметься на підставі приєднаної потужності кожного споживача. Споживачам нараховується плата за газ як товар, а також окремо за користування приєднаними потужностями. Згідно із законом, абонплата не підпадає під субсидіювання», – сказала Любов Цибалюк.

На підставі звернення депутати вимагають скасувати постанову Кабінету Міністрів України № 315 від 27.04.2016 року, скасувати комісію в державних банках за сплату комунальних послуг, скасувати незаконне рішення НКРЕ і скасувати споживачам газу, особливо у сільській місцевості, витрати на проведення газових мереж і підключення газу в попередні роки, відставка голови НКРЕ Дмитра Вовка, не допустити механізми, що дозволятимуть незаконно встановлювати тарифи на комунальні послуги.

За розрахунками, населення додатково має сплатити за газ додатково 7,7 млрд грн.

Нагадаємо, Житомирська мерія штрафуватиме газівників за встановлення лічильників на будинках. «Житомиртеплокомуненерго» планує скоротити борг за газ до 70 млн грн.

Leave a Comment