Через африканську чуму у Малинському районі карантин триватиме до середини листопада

Через африканську чуму у Малинському районі карантин триватиме до середини листопада

У районі та області тривають заходи з ліквідації захворювання.

До середини листопада у Малинському районі триватиме карантин через африканську чуму свиней, яку виявили у селі Головки на початку жовтня. Обмеження будуть зняті після завершення 40-денного терміну та проведення заключної дезінфекції. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації з посиланням на головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Для недопущення поширення хвороби вже забили 78 свиней із населених пунктів, які входять в загрозливу зону, та 99 диких кабанів.

«У районі та області тривають заходи з ліквідації захворювання відповідно до вимог інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Після завершення 40-денного терміну та проведення заключної дезінфекції карантинні обмеження будуть зняті, заборона утримання свиней в неблагополучному господарстві триватиме 6 місяців», – йдеться у повідомленні.

В епізоотичному вогнищі проведена евтаназія 7 голів свиней безкровним методом, трупи тварин спалені, рештки засипані хлорним вапном та закопані на глибину 2,5 метра. Проведена дезінфекція приміщення, де утримувались свині, та територія господарського двору. Також дезінфекцію 1,5% розчином біокліну провели у приміщеннях 27 дворів села Головки, де утримувалися свині. Для недопущення поширення хвороби забили 78 голів свиней із населених пунктів, які входять в загрозливу зону, а також відстріляли на цій території 99 голів диких кабанів.

Нагадаємо, на Житомирщині зафіксували африканську чуму свиней.  На 40 днів у Малинському районі ввели карантин. За словами начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександра Шпити, зоною нагляду комісія визначила територію Малинського району по межі населених пунктів, які знаходяться на відстані 3 км від вогнища захворювання.

Leave a Comment