Через те, що у системі держзакупівель часто була присутня корупція, бізнес має пересторогу до онлайн продажу товарів, – Костриця

Через те, що у системі держзакупівель часто була присутня корупція, бізнес має пересторогу до онлайн продажу товарів, – Костриця

Міська влада закликає підприємців продавати товари та послуги державі.

У Житомирі вже зареєстрували закупівель та послуг через систему ProZorro на близько 1,5 млн грн. Проте конкуренція у деяких торгах дуже мала, або ж зовсім відсутня. Начальник департамента економічного розвитку Житомирської міської ради Микола Костриця на брифінгу 29 березня сказав, що причиною цього може бути пересторога бізнесу через корупцію.

До цього моменту взагалі в системі державних закупівель досить часто була присутня корупційна складова і, можливо, вона ще залишається. Тому і у бізнеса виникла пересторога: якщо ти працюєш з бюджетними коштами, то там обов’язково є корупція. Тому цей рівень недовіри високим і залишається”, – сказав Микола Костриця.

prozoro-4

На думку начальника департамента економічного розвитку, за умов активності та конкуренції можна створити середовище, де всі будуть вигравати і буде довіра один до одного.

Шановні підприємці, шановний житомирський і не тільки бізнес, ми просимо вас активніше долучатися до продажу товарів, робіт і послуг органам місцевого самоврядування, державним органам, комунальним підприємствам через систему ProZorro. Це просто, це легко. Ви можете конкрувати між собою за те, щоб продавати своїй державі, своєму місту те, що ви можете робити”, – наголосив Микола Костриця.

Міська рада інформує підприємців через медіа, сайт міськради, а також розглядає варіант розміщення соціальної реклами у місті на сітілайтах. У Житомирі вже двічі проходило навчання для замовників, а у квітні буде два навчання для замовників, але туди можуть приходити і постачальники.

Нагадаємо, що на відкритих закупівлях учасники економлять від 200 до 25 000 гривень.

Leave a Comment